Rejestracja | Niezalogowany |
Wyszukaj w serwisie:

Nowy Falcon nadlatuje - photo update!

Dodano: 2009-07-07    
« wstecz
Modeli frachtowców z serii YT-1300 było do tej pory już sporo. Był Ertlowski, był również świetny model z Fine Molds, była też wersja Revella. To oczywiście kilka jego wersji, za to dostępne szerszemu gronu modelarzy. Czy może nas spotkać jeszcze coś nowego? Odpowiedź jest prosta. Oczywiście,  że może. Tym razem na scenę wkracza znana już nam firma Fantasic Plastic. Część z Was, która miała rozeznanie w produktach tej firmy, może by ć zaskoczona, bo jak to, przecież nie było tego modelu w zapowiedziach na najbliższy czas? Już śpieszę z odpowiedzią. Mianowicie FP został wyłącznym dystrybutorem tego modelu jak i dwóch innych, a to za sprawą innej firmy producenckiej, która nosi nazwę Anigrand. Firma ta specjalizuje się głównie w wyrobach modeli samolotów z czasów drugiej wojny światowej.
Co dostaniemy jeszcze od nich? W planach jest jeszcze model Promu Tydirium oraz niszczyciela gwiezdnego klasy Avenger.

Ale po kolei.
Sokół Millenium czyli zmodyfikowana wersja koreliańskiego frachtowca YT-1300 będzie wykonana w skali 1:144. Skala ta jest ostatnio dość popularna wśród modelarzy tak samolotów jak i pancerki. Dodam również, że to jest ta sama skala w której ostatnio F-Toys wykonało 12 zestawów modeli z Gwiezdnych wojen. Pisałem o nich w TYM jak i w TYM miejscu. Można tym samym powiedzieć, że jest to dość radosna wiadomość, ponieważ jeśli ktoś już się zdecyduje na zakup tego modelu, będzie mógł z powodzeniem pokusić się o skompletowanie całkiem fajnej scenki. Oczywiście można już z góry założyć, że nie będzie to wierny klon swojego większego brata z Fine Molds, ale idę o zakład, że bardziej doświadczeni modelarze z powodzeniem poradzą sobie z niedociągnięciami, które zapewne pojawią się i w tej wersji Falcona. Po kształtach części można wyciągnąć wniosek, że będzie go można wykonać zarówno w wersji spoczynkowej jak i w czasie lotu.
A teraz trochę liczb. Model będzie wykonany z odlewów żywicznych w ilości 67 sztuk w tym przeźroczyste elementy oszklenia kabiny jak i dwóch działek. Długość modelu będzie wynosiła 208 mm, a szerokość natomiast 154 mm.
Model w zestawie posiada również zestaw naklejek. Istnieje możliwość, oczywiście za opłatą dokupić zestaw dodatkowych naklejek. Ta dodatkowa opłata będzie wynosiła 2.5$.
Model dość spory. Mam nadzieję, że rzeczywiście będzie trzymał skalę z innymi podobnymi modelami.
Do modelu, jako bonus, będzie dołączony prosty model Probe droida w tej samej skali. Nie wiem tylko w jakim celu, ale chyba jedynie należy się cieszyć z tego faktu.
Termin wydania planowany jest na lipiec tego roku.
Cena jak jest przewidywana za ten model to 98$ bez przesyłki.

Galaxy Kits | modelarstwo Sci-Fi Galaxy Kits | modelarstwo Sci-Fi

O kolejnych dwóch modelach niewiele jest wiadomo na chwilę obecną. Ze strzępkowych informacji dowiedziałem się, że będą modele promu klasy Lambda oraz niszczyciela gwiezdnego klasy Avenger. Ten pierwszy będzie również jak w przypadku Sokoła wykonany w skali 1:144. Natomiast niszczyciel będzie w skali 1:2256 czyli takiej jakiej jest wykonany niszczyciel republiki Venator z firmy Revell. Po części jest to dobra wiadomość, bo już teraz wiadomo, że będzie to całkiem pokaźnych rozmiarów model, z drugiej jednak strony to jaka przyjemność robić scenkę z tymi dwoma modelami skoro one pasują do siebie czasowo jak Han Solo do Sebulby. O jednakowości detali kadłuba pewnie też będzie można pomarzyć.
Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy dokładnie te modele zostaną wypuszczone. Jak coś będę wiedział to natychmiast dam Wam znać.

Tak czy inaczej, jeśli o mnie chodzi to z przyjemnością ujrzałbym w swojej kolekcji Sokoła. Wtedy zaopatrzyłbym się jeszcze z dwa X-wingi z pierwszej serii F-Toysów i można by było zrobić całkiem ciekawe coś...

UPDATE
Galaxy Kits | modelarstwo Sci-Fi Galaxy Kits | modelarstwo Sci-Fi Galaxy Kits | modelarstwo Sci-Fi
 My lubimy ich, oni lubią nas:
Sluis Van Kit instructions
Autor strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczane przez ich autorów.
  home-co nowego? / recenzje modeli / wasze modele / porady techniczne / wzorce / praca w toku / pobierz / forum / pytania?