Rejestracja | Niezalogowany |
Wyszukaj w serwisie:

Fine Molds kupuje jedną z firm modelarskich

Dodano: 2010-04-01    
« wstecz
Zapewne czytaliście o wydaniu przez Fine Molds modelu sokoła Millenium w skali 1:144? Wiecie również, że prawie identyczny model wydał kilka miesięcy wcześniej Anigrand. Niestety los ostatniej firmy zakończyło się zakończeniem ich działalności. Ale nie tak do końca.

Jak się dowiedziałem te dwa modele to jedna i ta sama wersja. Jak to się stało? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Okazało się, ze Fine Molds wykupiło nie tyle całą firmę Anigrand co gałąź odpowiedzialną za produkcję modeli Sci-fi. Tym właśnie taki był powód zatrzymania produkcji i sprzedaży modeli Anigrandu.

Co to oznacza dla nas modelarzy? Oczywiście przyszłość plasuje się bardzo kolorowo, bo oto jeden z największych i najlepszych producentów modeli Star Wars wznowi produkcję modeli wypełniając tym samym pustkę na rynku modeli w skali 1:144 i 1:2556. Oczywiście Fine Molds ma zamiar zmodyfikować większość form dodając do nich kilka swoich modyfikacji tak by kunszt ich wykonania jeszcze bardziej wzrósł i dorównał poziomowi produktów z już aktualnej linii modeli FM.

Pozostaje nam tylko czekać na pierwsze pozycje od japońskiej firmy ku uciesze wszystkich modelarzy Sci-Fi.

UPDATE: Część z Was pewnie się domyśliła, że jest to Prima Aprilisowy żart ;) Szkoda, bo pewnie nie przyjdzie nam doczekać wznowienia, a tym bardziej kupienia Anigrandu przez Fine Molds. Szkoda, bo byłoby to wielką atrakcją dla modelarzy Sci-Fi. Mam nadzieję, że ktoś z Was dał się nabrać na ten żarcik ;)My lubimy ich, oni lubią nas:
Sluis Van Kit instructions
Autor strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczane przez ich autorów.
  home-co nowego? / recenzje modeli / wasze modele / porady techniczne / wzorce / praca w toku / pobierz / forum / pytania?