Rejestracja | Niezalogowany |
Wyszukaj w serwisie:

Zapowiedź nowego modelu od Fine Molds

Dodano: 2010-09-17    
« wstecz
Ostatnio światło dzienne ujrzała informacja co będzie następnym modelu od japońskiej firmy Fine Molds. Firmy, która na chwilę obecną tworzy najlepsze zestawy modelarskie dla fanów Gwiezdnych Wojen. Bez zbędnych wstępów można już śmiało powiedzieć, że kolejnym modelem będzie Tie Fighter, ale w tym przypadku w skali 1:48.
Pisałem o wstępnych przypuszczeniach pod tym adresem:
http://galaxykits.com/?news/438/F-Toys_-_Star_Wars_vol_4_preview

W związku z tym będzie on idealnie pasował do wcześniej wydanego X-Winga oraz ostatnio wypuszczonego Snow Speedera. W przypadku tego ostatniego, będzie trzeba mieć nie lada pomysł by połączyć te dwa statki.
Wracając do TIE Fightera, premiera modelu zaplanowana jest na grudzień, w sam raz na Gwiazdkę.
Cena na chwilę obecną wynosi 38$, ale już teraz pod linkiem:
http://www.hlj.com/product/FNMSW-12 gdzie można składać wstępne zamówienia na model, oszczędzając 15%.
Zapowiedź w postaci wideo można obejrzeć pod tym adresem:
http://www.hobbylink.tv/starwars-find-molds-tie-fighter-148

Co do moich osobistych przekonań, to nie jestem wielkim zwolennikiem tego typu działań. Jest to typowe nabijanie kasy i zniechęcanie do siebie modelarzy czyli potencjalnych klientów. Zamiast wypuścić nowy model, ku uciesze i stęsknieniu fanów, serwuje się coś co już właściwie mają i to w różnych wydaniach. Mówię tutaj o TI w skali 1:72 jak również, nie zapominajmy, o ERTLowskiej wersji, gdzie za cenę niższą mamy w zestawie dwa modele oraz podstawkę. Może i nie są najlepsze, ale posiadają wgłębione linie podziału co już jest dużym plusem.

Ciekaw jestem co Wy myślicie o takim działaniu firm modelarskich.

Inną bardzo ciekawą informacją jest to, że reedycji został poddany Sokół Millenium.
Produkcja modelu, którego zapasy rozeszły się w takim tempie, że już pół roku temu nie było ani jednej sztuki w magazynach, została właśnie wznowiona. Pod tym linkiem: http://www.hlj.com/product/fnmsw-06
można dokonać zamówienia ze zniżką 30% jako preorder.Dodał: Zbigniew
Reedycja Falcon'a Millennium w skali 1/72 to dobra wiadomość...na E-bay ceny za ten model sięgały nawet 2,500 PLN a to już "lekka" przesada:-)nie wspominając juz o opłatach celnych)...
Dodał: Krzysztof Wencel13
Panowie Panowie , firma AMT/RTL to naprawdę prawdziwe wyzwanie dla modelarzy Mam X ztej firmy w swoim składzie, a za 48 slale FNM nie mam odwagi sie zabrać.
Dodał: Peter_D
Tak, ale jednak jest niesmak, bo jak się robi większy model, na bazie jakiegoś poprzedniego w mniejszej skali, to powinno się dawać więcej, a nie mniej (przypadek X-a). Mam nadzieję, że chociaż kokpit zrobią lepszy.
Dodał: Biskup
No bez przesady jesteśmy modelarzami czy składaczami? Przecież zrobić inne oznaczenia to chyba nie jakaś wielka filozofia. Przynajmniej dla chcącego nic trudnego.
Pozdrawiam
Dodał: Peter_D
Widzisz, prawda jest zawsze po środku. Można tak się argumentami przerzucać w jedna i w drugą stronę. X-Wing, którego Ty masz i ja mam, jest owszem, duży ma dużo detali, ale można mu zrobić tylko jedną wersję oznaczenia. Myślę tutaj o kalkomaniach (red 5). W tej kwestii niestety poszli na przełaj. I to mnie właśnie najbardziej denerwuje, że mimo większego modelu mamy mniej opcji przy budowie.
Dodał: Biskup
No trochę się z tym nie zgodzę. Jest wielu modelarzy, co działa tylko w określonej skali i innej nie tknie, więc tego typu posunięcie nie jest dla mnie niczym dziwnym tym bardziej, że w skali 48 można już zrobić naprawdę wykręcony model mam właśnie w łapkach X-winga w 48 i jest wykonany na bardzo wysokim poziomie nie to, co np. stare modele ERTL czy nowe gluty Revella.
Pozdrawiam
My lubimy ich, oni lubią nas:
Sluis Van Kit instructions
Autor strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczane przez ich autorów.
  home-co nowego? / recenzje modeli / wasze modele / porady techniczne / wzorce / praca w toku / pobierz / forum / pytania?