Rejestracja | Niezalogowany |
Wyszukaj w serwisie:

Nowe/stare modele od Bandai

Dodano: 2018-02-18    
« wstecz
Od jakiegoś czasu Bandai, Japońska firma produkująca modele Star Wars postawiła modelarzy na całym świecie, przed faktem, że raczej nie powinniśmy się spodziewać żadnych nowości. Taki stan rzeczy miał miejsce od czasu Rogue One, gdzie jedynymi modelami spoza tego co już było dawno dostępne to były Tie Striker oraz U-Wing.

Powtórzyło się to przy premierze The Last Jedi. Ale po kolei.
Na pierwszy rzut pójdzie reedycja modelu BB-8 z TLJ. Jest to właściwie ten sam produkt co w przypadku poprzedniej części z tym tylko, że tym razem posiada on błyszczącą powłokę. Premiera na koniec marca.W miedzy czasie został wypuszczony zbiorczy zestaw dwóch X-Wingów w wersji Resistance w skali 1:144 wraz z Sokołem z TLJ, który to był w skali 1:350.

Tak jak BB-8, pod koniec marca zostanie wydane wersja Sokoła w skali 1:72 czyli coś w wersji Perfect Grande, ale bez blaszek i oświetlenia. Cena będzie oczywiście relatywnie mniejsza, ale cudów nie należy się spodziewać.


Pod koniec stycznia ukazał się również jeden model z serii Micro. Jest to maszyna krocząca Najwyższego Porządku.
Niestety ciężko jest określić skalę tego modelu. Moim zdaniem jest to coś około 1:350, ale żadne źródła nie podają jak jest naprawdę.

I teraz trochę świeżynek.

Kwiecień i maj staną pod znakiem figurek szturmowców, ale z twarzami głównych bohaterów Nowej Nadziei.
I tak Han Solo i Luke Skywalker, jako pierwsze figurki z twarzami z tej serii modeli będą do kupienia. Poza twarzami, modele będą różniły się uzbrojeniem, ale jeszcze jedną kwestią. Luke będzie miał mniejszą wysokość przegubów, przez co w porównania do Hana Solo, będzie niższy o około 0.5 cm, oczywiście pamiętając, że chodzi o skalę 1:12.


Teraz czas na dwie najnowsze pozycje, których powinniśmy spodziewać się w połowie roku.

Pierwsza to figurka Dartha Vadera w skali 1:12. Jest to już trzecia figurka tej postaci. Tym razem różnica polega na tym, że będzie można zdjąć hełm, a w środku zobaczymy zniszczoną twarz Anakina Skywalkera z Powrotu Jedi. Zapewne nic więcej nie uświadczymy nowego, chociaż jest to na chwilę obecną tylko wczesna zapowiedź, więc dużo jeszcze może się zmienić.I teraz wisienka na torcie, czyli model na który czekali wszyscy, spragnieni nowości, fani modelarstwa.
B-Wing w skali 1:72 już niebawem powinien być do kupienia. Na targach Toy Fair został zaprezentowany właśnie ten statek przez kilka lat wyczekiwanych chyba najbardziej ze wszystkich pojazdów z sagi.My lubimy ich, oni lubią nas:
Sluis Van Kit instructions
Autor strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczane przez ich autorw.
  home-co nowego? / recenzje modeli / wasze modele / porady techniczne / wzorce / praca w toku / pobierz / forum / pytania?