Galaxy Kits - Forum

Modelarstwo plastikowe i kartonowe Star Wars, Star Trek, Sci-Fi, budowa, porady, akcesoria i narzędzia modelarskie

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-08-08 01:17:31

klaymen
Użytkownik
Od: Bytom
Zarejestrowany: 2009-01-17
Posty: 300

[2PG] Dropship z Afganistanu -od podstaw

Rozpoczynam drugi model w ramach pojektu "Scrath and uglies" ,chociaż nie wiem czy uda mi się go skończyć w terminie. Na razie zrobiłem od podstaw środkową część kadłuba, wyciąłem kabinę z Hinda i ogon z jakiegoś odrzutowca który znalazłem w pudełku z częściami. Środkowa część zrobina jest z płytek plastyku i wypełniona żywicą przy ściankach, na około 3 mm (chociaż to zależy jak mi się nalało smile ). Nad modelem pracuję około tygodnia ,ale wyglądało to tak że doklejałem jedną płytkę, zalewałem żywicą i zostawiałem na noc do stężenia. Jest to zwykła żywica epoksydowa ,kupiona kiedyś do klejenia zderzaka w aucie, ale sprawdziła się przy modelu. Wygląda to tak:

http://i19.photobucket.com/albums/b161/klaymen/th_dropship002-1.jpghttp://i19.photobucket.com/albums/b161/klaymen/th_dropship001-1.jpghttp://i19.photobucket.com/albums/b161/klaymen/th_dropship004.jpg

Wszystko będzie jeszcze przeszlifowane żeby nie było takie kanciaste, do tego dojdzie kilogram szpachli. Na koniec wyżłobię podział blach i dorobię nity, mam nadzieję że będzie wyglądać jak coś zaprojektowane do latania smile. Po doklejeniu kabiny i ogona wygląda tak:

http://i19.photobucket.com/albums/b161/klaymen/th_dropship007.jpg

Na razie mam tylko ogólną koncepcję jak to ma wyglądać, a zwłaszcza jak ma być napędzany. Nie będzie to dosłownie dropship startujący z orbity tylko transportowiec całkowicie atmosferyczny. Klasyczny helikopter raczej odpada, myślę o silnikach odrzutowych na końcu skrzydeł (jak Osprey tylko bez śmigieł), silnikach w kadłubie i wylotach w dół (jak Harrier) lub śmigłach jak helikoptery w Avatarze. Mam fajne wloty turbin które dostałem od kolegi klejącego samoloty cywilne (były dwie wersje do wyboru) ,i skrzydła z tego odrzutowca co ogon, będę kombinował smile :

http://i19.photobucket.com/albums/b161/klaymen/th_dropship010.jpg

Offline

 

#2 2010-08-09 12:25:51

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Zarejestrowany: 2007-05-04
Posty: 1065
Serwis

Re: [2PG] Dropship z Afganistanu -od podstaw

Bardzo ciekawie się zapowiada smile
Tak się zastanawiałem co to jest za samolot i wygląda mi on na BeA Hawka albo jakoś tak.

Jeśli chodzi o koncepcję napędu to chyba najlepiej będzie zrobić coś na zasadzie napędu odrzutowego jak tu: http://www.google.com/images?hl=en& … mp;bih=745

Orki z C&C miały właśnie coś takiego. Twoje turbiny powinny świetnie pasować.
Tak się zastanawiałem jakie ma być przeznaczenie dla takiego sprzętu. Czy tylko i wyłącznie transport wozu na poje boju czy również walka i wsparcie.
Jeśli ten pierwszy to można by było zrobić 4 silniki. Tylko nie wiem czy nie wyglądałoby to wtedy jakoż dziko wink

Tak czy siak, pewnie masz już jakiś plan wink Czekam na dalsze prace smile

Offline

 

Stopka forum