Galaxy Kits - Forum

Modelarstwo plastikowe i kartonowe Star Wars, Star Trek, Sci-Fi, budowa, porady, akcesoria i narzędzia modelarskie

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-09-21 20:08:36

Ralgha Nar Hhallas
Użytkownik
Od: Chorzów
Zarejestrowany: 2010-04-16
Posty: 66
Serwis

Starship Modeler STARFIGHTERS 2.0 CONTEST

Witam

Ciekawostką dla wszystkich a także dodatkową motywacją do pracy nad własnymi pracami może okazać się informacja iż na łamach Starship Modeler - bodaj największej strony i forum modelarskiego w USA, które zrzesza modelarzy Sci-fi z całego świata, ogłoszono dziś konkurs STARFIGHTERS 2.0

Konkurs ten jest drugą odsłoną/kontynuacją tematyczną poprzedniej odsłony z 1998 roku. Podobnie jak ostatnio, tematem są wszelkiej maści myśliwce i statki kosmiczne które kwalifikują się pod miano "starfighter'a", czyli gwiezdnego myśliwca.

Pokrótce o konkursie:

Główne kategorie to modele "prosto z pudła", modele typu "scratchbuild" czyli zrobione z różnych części wedle 'wizji' modelarzy oraz Dioramy. Jak to zwykle bywa w przypadku konkursów organizowanych przez SSM, nie ma ograniczenia co do medium z którego zbudowany jest model, czyli mogą startować zarówno modele plastikowe, żywiczne, kartonowe jak i nawet twórczość powstała z klocków LEGO czy pozostałości po rolce papieru toaletowego (co można było zobaczyć w przypadku poprzednich konkursów).

ZASADY:

Aby zgłosić się do konkursu, należy przesłać co najmniej sześć zdjęć przedstawiających model, wraz ze swoimi danymi kontaktowymi, opisem budowy modelu lub jakąś wymyśloną historią na jego temat. Warunkiem udziału w zabawie jest uiszczenie opłaty wstępnej która z reguły wynosi $5,00 i można ją opłacić wykupując specjalny talon w sklepie SSM.

Dodatkowych informacji (w j. angielskim) o konkursie i zasadach można zaczerpnąć tutaj: http://www.starshipmodeler.com/contest/contest.htm

Data ostatecznego przyjmowania modeli do konkursu to 3 stycznia 2011. Powinno zatem starczyć czasu na wykończenie kilku modeli, zwłaszcza w okresie świąteczno-noworocznym.

Dotychczas konkursy SSM, organizowane z reguły 2-3 razy do roku cieszyły się ogromną popularnością, można było także na nich zobaczyć kilka bardzo unikalnych modeli których poziom wykonania zakrawał o sztukę a nie tylko hobby. Dodatkowym motywatorem do wzięcia udziału w konkursach SSM, poza możliwością pokazania swych prac na światową skalę, są niewątpliwie cenne nagrody w postaci modeli oraz innych upominków sięgających nierzadko kwot +$100.

Zdecydowanie polecam i jeśli starczy czasu na wykończenie kilku nowych pozycji, na pewno sam będę brał w tym konkursie udział.

K.

Ostatnio edytowany przez Ralgha Nar Hhallas (2010-09-21 20:10:02)

Offline

 

Stopka forum