Galaxy Kits - Forum

Modelarstwo plastikowe i kartonowe Star Wars, Star Trek, Sci-Fi, budowa, porady, akcesoria i narzędzia modelarskie

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-09-30 22:32:17

Zbigniew
Użytkownik
Od: Polska

Falcon Millennium 1/72 z Fine Molds

Witam!
Jestem tu nowy czyli "świeżak"... No więc tak, podoba mi się tutaj ponieważ temat Star Wars jest poruszany praktycznie "non stop"... ale do czego pije? Dzięki stronce "Galaxykits" śledzę na bieżąco co dzieje się w firmie Fine Molds:-) i właśnie dowiedziałem się że FM wypuszcza ponownie Falcona Millennium w 1/72 - jak na złość pech chciał że nie tak dawno zakupiłem Falcona w 1/144  i co za tym idzie finansowo posuąłem się do tyłu:-)
Pytanko... czy ktoś z forum będzie zamierzał kupować w HLJ tegoż Falcona 1/72 ??? Jeśli nie, to pytanie do fachowców ile może kosztować cło za to "duże pudełko" ... trochę boję się kupować coś takiego ponieważ cena końcowa może znacznie różnić się od początkowej. Tym bardziej że prawie  wszystkie modele kupowałem w kraju - czyli o tyle było bezpieczniej co nie znaczy taniej:-) Po za tym nie siedzę w temacie jeśli chodzi o kupowanie po za granicami karju:-) Byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz.   
Serdecznie pozdrawiam wszystkich miłośników Star Wars'ów!

#2 2010-09-30 22:44:23

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

Re: Falcon Millennium 1/72 z Fine Molds

Czołem Zbigniewie smile
Bardzo cieszę się, że do nas trafiłeś smile
Ja osobiście nie planuję na chwilę obecną kupna tego giganta, chyba że wpadnie mi jakaś super extra duża kasa, może totek czy coś wink
W każdym razie, co do cła to jest to ruletka. Zależy jak trafisz. Ja zamawiałem chyba z 5 modeli z HLJ i ani razu nie udało mi się trafić na cło. Jak mówiłem, zależy jak trafisz. Kiedyś była rozmowa na temat cła i koledzy również mieli podobne doświadczenia. Faktem jednak jest, że cło może wynieść ok, 150 pln. Koszt z którym trzeba się liczyć, ale przy cenie Falcona z przesyłką to jest to jakiś mały ułamek. Możesz również spróbować zamiast na własną rękę, pogadać z Panem Darkiem ze sklepu Exito, on ma w swojej ofercie Fine Moldsy, może uda się sprowadzić sokoła przy okazji innych zakupów. Miałbyś pewność, że przesyłka dojdzie do Ciebie cała i zdrowa. Ale mówię, musisz pogadać lub zaryzykować na własną rękę, jest duża szansa, że się uda bez cła podesłać model. wink
Daj znać co postanowiłeś smile

#3 2010-09-30 23:15:40

Piotrek W.
Użytkownik

Tak jak pisał Peter właściwie wszystko zależy od szczęścia jeśli chodzi o cło i podatek. Z tego co czytałem to obecnie zwolnione są z cła towary o wartości nieprzekraczającej 150 Euro. Falcon podpadałby pod to to bo obecnie jest na preorderze w HLJ do wzięcia za 13300 jenów. Czyli cła nie powinno być pozostaje tylko podatek. Zazwyczaj paczki z pojedynczymi modelami przechodzą bez problemów, o czym już pisali ludzie na różnych forach. W moim przypadku też tak było i mam nadzieję, że tak pozostanie big_smile. Oczywiście innym wyjściem jest zamawianie i ściąganie modelu przez polski sklep ale wtedy model będzie z pewnie droższy niż kupowany bezpośrednio przez Ciebie w HLJ czy LuckyModel. Decyzję, którą drogę wybrać by zakupić Falcona musisz podjąć sam bo nikt nie zagwarantuje Ci, że np. paczka nie zginie po drodze.
A poza tym witamy na forum i czekamy na warsztat big_smile.
Pozdrawiam
Piotrek

#4 2010-09-30 23:56:11

Jacer
Użytkownik
Od: Kamienna Góra

U mnie podobnie. Z HLJ zamawiałem już z około 10 razy. Różne to były paczki, z jednym modelelm lub z kilkoma. Zero cła. Chociaż przy tej wartości i wielkości Sokoła to różnie może być...

JACer Zone

#5 2010-10-01 20:07:13

Zbigniew
Użytkownik

Przede wszystkim serdecznie WAM dziękuję za odpowiedz!
Witam wszystkich i jest mi ogromnie przyjemnie  poznać fachowców praktycznie prawie jak modelarzy z ILM Lucasa!!!:-)
No więc juz wcześniej zapytałem w EXITO jaka mogła by byc cena i czy będzie zamówiony FM... więc dowiedziałem się że cena wahać się będzie od 700 do 900 zł (prawdopodobnie będzie to około grudnia).
Z tego co sobie wyliczyłem w przed sprzedaży cena samego modelu była by jakieś 450 zł - dodac trzeba jeszcze koszt przesyłki czyli jednak dużo mniej - ale z EXITO było by jak dobrze podpowiadacie BEZPIECZNIEJ a to też ważne. 
Ech... i tak na razie mnie nie stać, oszczędzałem na Falcona w 1/144 no i kupiłem ale nie spodziewałem się reedycji w 1/72:-)))) Gdybym wiedzial to... no cóż... tak mają fani Gwiezdnych Wojen że jeszcze u nas w kraju za takie rarytasy (z Fine Molds) trzeba dużo płacić. No ale fani SW wszystko by oddali za dobrze odwzorowany modelik...baaa, za cokolwiek co kojarzy sie z gwiezdną sagą:-))  Gdyby dobrze poszło (a raczej bardzo dobrze) to może pod koniec roku jakos udało by się doskładać na to "marzenie" chociaż nie jest to takie pwne... Ale co tam, gdyby człowiek miał od razu wszystko to nie było by z tego żadnej przyjemności:-)))
Co do mojego warsztatu to powiem tak... mam kilka modeli zrobionych i pomalowanych tak jak potrafie a wróciłem do modelarstwa dopiero od dwóch lat...  a z tego co widzę to daleko mi do "prawdziwego modelarza - a modelarzem stałem się dzięki Star Wars'om:-) ale staram się...heh:-)
Kiedyś czyli kiedy była w Polsce premiera TESB zacząłem sam kombinować modele z "bloku technicznego" i rewelacyjnego kleju "Wikol":-) modele były takie sobie ale powiem szczerze że udało mi się zarazić tym sporo ludzi. Jak wiadomo wtedy jeszcze o modelach z tej serii nikt nie marzył... jedynie co było do kolekcjonowania to fotosy ze "Świata Młodych" i kilku gazetek. Najdroższe były z Bravo które nikt nie chciał oddać a nawet odsprzedać. O polskich figurkach nie wspominam:-) ale też był to jakiś klimacik:-)))) 
Ale wybaczcie że tak sie rozpisałem... jakoś tak na wspomnienia mnie wzięło:-) Powiem krótko - jakim zagorzałym fanem byłem w latach 80-siątych to nic się nie zmieniło i nadal jestem na tym samym poziomie:-) dobrze że żona jest tolerancyjna i polubiła zapach Gunze C:-)
Pozdrawiam serdecznie - i raz jeszcze bardzo dziękuje za odpowiedz:-)!!!
Trzymajscie się!

#6 2010-10-02 22:44:27

Ralgha Nar Hhallas
Użytkownik
Od: Chorzów
Serwis

Witam cię serdecznie.

Jako iż z zamiłowania jestem kolekcjonerem modeli związanych z Star Wars, większość z nich przyszło mi kupować w zagranicznych sklepach, gdyż nie są to modele ogólno dostępne (mówie tu o modelach żywicznych). Jeżeli chodzi o cło przy imporcie, to jak już koledzy wspomnieli, jest to mała ruletka, gdyż czasem któremuś celnikowi zależy na złożeniu dobrego rozliczenia na koniec miesiąca i przegląda każdą paczkę, a innemu na tym zależeć nie będzie i paczuszki będzie stemplował bez przyglądania się zawartości wink

Jednakże istnieją sposoby by w legalny sposób obejść opłaty celne, nawet jeżeli paczuszka trafi w chciwe łapki celników i zostaniemy poproszeni o wniesienie opłaty celnej/podatku od importu. Wystarczy dokładniej poczytać przepisy i nie dać się zwieść liczącym na waszą niewiedzę celnikom wink

K.

#7 2010-10-02 23:03:27

Zbigniew
Użytkownik

Witaj Ralgha Nar Hhallas!
Dzięki za Twoją odpowiedz! No tak... czyli jednak trzeba liczyć na szczęscie lub jak piszesz na dobrą wiedzę w tej dziedzinie (czyli przepisy celne). Pewnie jednak skorzystam z zakupu "na miejscu" czyli odpada e-bay i HLJ. Jednak model jest drogi i czyhają pewne "niebezpieczeństwa" w czasie ostatecznego rozrachunku za towar:-)
Tak więc jeszcze raz bardzo serdecznie wszystkim dziękuje za pomoc i pozdrawiam!
Mam jeszcze pewne pytanie ale to już w innym dziale - konkretnie na temat SLAVE 1 czyli błędu chłopców z ILM lub pracowników Fine Molds...a może po prostu tak miało być:-)
Pozdrawiam.

#8 2012-02-29 15:52:42

Garindan
Użytkownik

Ja kupiłem model w sklepie internetowym w Niemczech Falcon 1:72 i Tie fighter 1:48 = 270€

Stopka forum