Galaxy Kits - Forum

Modelarstwo plastikowe i kartonowe Star Wars, Star Trek, Sci-Fi, budowa, porady, akcesoria i narzędzia modelarskie

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-03-01 20:31:05

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

Slave 1 - Różnice wersji Jango vs Boba

Czołem
Mam pytanie, może natknęliście się gdzieś na miejsce w internecie lub własnymi słowami możecie mi powiedzieć jakie różnice były między tymi dwoma wersjami?
Co więcej, może ktoś z Was kleił obie wersje i może mi zapodać fotki detali?

Będę wdzięczny za każdą pomoc smile

#2 2011-03-01 22:35:37

Jacer
Użytkownik
Od: Kamienna Góra

Re: Slave 1 - Różnice wersji Jango vs Boba

Co do modeli to może te 2 linki coś pomogą:
Slave Boba - http://www.1999.co.jp/eng/10049184
oraz
Slave Jango - http://www.1999.co.jp/eng/10031371
Same modele chyba jedynie kolorystyka się różnią.

JACer Zone

#3 2011-03-01 23:04:15

krzysztof
Użytkownik
Od: Bydgoszcz

Peter_D napisał:

Czołem
Mam pytanie, może natknęliście się gdzieś na miejsce w internecie lub własnymi słowami możecie mi powiedzieć jakie różnice były między tymi dwoma wersjami?
Co więcej, może ktoś z Was kleił obie wersje i może mi zapodać fotki detali?

Będę wdzięczny za każdą pomoc smile

Hej Peter D

Kupilem kiedyś dwa albumy dotyczące ataku klonów i starej trylogii "Gwiezdne wojny:Niesamowite przekroje" i były tam opisane dość szczegółowo oba te modele.
     Różnice przynajmniej w uzbrojeniu to iż Boba zrezygnował z wyrzutni bomb sonicznych a zamontował wyrzutnie pociskow typu Dymek i zamienił ukryte działo laserowe(mniej więcej w połowie dlugości statku)na potężne działo jonowe(również ukryte) a w rufie statku gdzie było miejsce dla dodatkowego sprzętu Boba zamontował urządzenie maskujące.
   Zewnętrznie natomiast  z wyjątkiem malowania to są praktycznie identyczne.

Tyle co sam zrozumiałem czytając dane techniczne.

Mam nadzieję, że trocchę pomogłem

Pozdrawiam

Krzysztof

KARTONOWE MODELE STAR WARS

#4 2011-03-01 23:23:06

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Dzięki Panowie.
Przerobienie z wersji Boby na Jango Slave'a nie bezie takie łatwe jeśli będę chciał się trzymać stricte tego by wygląd był identyczny. Pierwsza sprawa to jak Krzysiek wspomniał bomby soniczne. Druga to dwa działka u Jango (które mam nadzieje, że można zrobić zakryte wink
Największe zmiany następują jednak w kokpicie. Więcej foteli, inny balkon no i ten śmieszny daszek, który w SW ma pewnie jakąś specyficzną nazwę. Pewnie główna konsola sterowania ciągiem silników MK IV wink
Jeszcze nie wpatrywałem się w strukturę kadłuba ale tam pewnie też coś się znajdzie.
U Boby są jakieś śmieszne antenki z tyłu na samym dole...pewnie przekaźniki mocy wink

#5 2011-03-01 23:45:23

krzysztof
Użytkownik
Od: Bydgoszcz

Peter_D napisał:

Dzięki Panowie.
Przerobienie z wersji Boby na Jango Slave'a nie bezie takie łatwe jeśli będę chciał się trzymać stricte tego by wygląd był identyczny. Pierwsza sprawa to jak Krzysiek wspomniał bomby soniczne. Druga to dwa działka u Jango (które mam nadzieje, że można zrobić zakryte wink
Największe zmiany następują jednak w kokpicie. Więcej foteli, inny balkon no i ten śmieszny daszek, który w SW ma pewnie jakąś specyficzną nazwę. Pewnie główna konsola sterowania ciągiem silników MK IV wink
Jeszcze nie wpatrywałem się w strukturę kadłuba ale tam pewnie też coś się znajdzie.
U Boby są jakieś śmieszne antenki z tyłu na samym dole...pewnie przekaźniki mocy wink

Cieszę się że mogłem pomoc.Gdybyś miał jakąkolwiek możliwość wglądu w wymienione przeze mnie albumy to naprawdę polecam bo są bardzo fajnie zrobione i na pewno by Ci się przydały.
   Niemniej jednak jak czegoś dokładniej i więcej się dokopię to na pewno dam znać

Trzymaj się

KARTONOWE MODELE STAR WARS

#6 2011-03-02 08:54:47

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Jeszcze jedną rzeczy jaką zobaczyłem, że się różni to wloty powietrza/zagłębienia (żółte) po obu stronach kabiny. U Jango są bardziej wpuszczone w kadłub.

#7 2011-03-03 00:14:44

Piotrek W.
Użytkownik

Tutaj jest kilka linków do zdjęć: Slave Jango, Slave Boba i Slave Boba. Jeśli chcesz mogę podesłać skany z complete cross-sections obu statków. Z tego co widzę różnice są znikome i raczej niewidoczne na modelu, no oprócz kokpitu.
Piotrek

#8 2011-04-07 10:47:18

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Tutaj znalazłem coś takiego
Drobne porównanie

http://www.arcforums.com/forums/air/ind … ode=linear

Stopka forum