Galaxy Kits - Forum

Modelarstwo plastikowe i kartonowe Star Wars, Star Trek, Sci-Fi, budowa, porady, akcesoria i narzędzia modelarskie

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-09-11 20:45:25

Kret
Użytkownik

Star Wars 1:72 - figurki szturmowcow i modele Revell'a?

Witam,

mam dwa pytania do Szanownego Kolektywu wink

1. Czy oprócz trudno dostępnych, drogich i wcale nie najlepszych jakościowo figurek Micro Machines oraz omalże niedostępnych (i za bajońskie sumy) figurek metalowych z takiej starej gry bitewnej robionej przez West End Games (figurki bodajże firmy Grenadier - koszmarnie drogie) są jeszcze jakieś inne figurki szturmowców i innych obywateli Imperium w skali 1:72? Widziałem kilka ciekawych w skali 1:72 w modelach Revell'a, ale nie chciałbym kupować całego modelu dla dwóch figurek. No i pytanie, czy w tej skali przeróbka clone trooper'a na szturmowca jest możliwa?

A może ktoś z bardziej zaawansowanych forumowiczów ma już w planach wypust jakichś żywicznych short-run'ów? Jak tak to proszę o informację... smile

2. Dlaczego takim ostracyzmem darzone są zestawy Revell'a? Kilkakrotnie spotkałem się ze stwierdzeniem (nie tutaj, ale na ogólnym forum dot. Star Wars), że to nie są modele. Mam trzy modele tej firmy (X-Wing, Y-Wing i TIE Vadera) i uważam, że to naprawdę piękne produkty - znacznie ładniejsze niż stare MPC, którego Y-Wing'a posiadam. No i Y-Wing Revell'a to 1:72, a MPC - nie wiem, 1:90? Serię pocket dopiero obczajam

Oczywiście jako modele nie sa pozbawione wad i uproszczeń, ale - może to tylko moje zapóźnione postrzeganie - wydają mi się naprawdę ładnymi modelami. No i dziś oglądałem wypraski do Sokoła i do promu Tydirium, są zdecydowanie w skali 1:72 a w tej skali promu chyba nie ma (jest w 1:87 bodajże, ale niemal niedostępny nawet na rynku wtórnym). Po złożeniu wyglądają bardzo dobrze a jeśli ktoś chce - dają naprawdę duże pole do modyfikacji i waloryzacji.

Czy też się mylę?

#2 2012-09-13 19:47:03

Archelaos
Użytkownik

Re: Star Wars 1:72 - figurki szturmowcow i modele Revell'a?

Co do pierwszej sprawy, to się nie wypowiem, bo nie wiem.

Jeśli chodzi o modele revella to nie są złe. Z drugiej strony, jeśli porównać je z prawdziwymi modelami (np samoloty 1:72) produkowanymi obecnie, to widać, że pojazdy ze świata SW revella są raczej dwadzieścia lat do tyłu w jakości i szczegółowości, a jednocześnie kosztują często więcej niż naprawdę dobre modele i dlatego marudzimy big_smile. Modele SW na wysokim poziomie robi np Fine Molds, ale są one jeszcze droższe niż revelle (choć tak naprawdę niewiele), większym problemem jest to, że tylko niewiele pojazdów doczekało się modeli FM.

Tutaj masz zdjęcia mojego Eta2 zbudowanego z easy pocketa revella:
http://www.galaxykits.com/forum/viewtop … ocket.html

Oczywiście klejony, szpachlowany i malowany. Wygląda moim zdaniem nieźle, a można by było zrobić go jeszcze lepiej.

Stopka forum