Galaxy Kits - Forum

Modelarstwo plastikowe i kartonowe Star Wars, Star Trek, Sci-Fi, budowa, porady, akcesoria i narzędzia modelarskie

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-03-01 16:50:43

krzysztof
Użytkownik
Od: Bydgoszcz

Projekt Mon Calamari

Witam

Wczoraj zakupiłem w końcu nowy komplet nożyków modelarskich, gładź szpachlową,kleje i inne tam potrzebne rzeczy i mogę rozpocząć dosłownie prace nad krążownikiem Mon Calamari.A zabierałem się do tego od.... ponad roku.Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie:)

pozdrawiam

Krzysztof

KARTONOWE MODELE STAR WARS

#2 2011-03-01 17:51:53

Peter_D
Użytkownik
Od: Łódź
Serwis

Re: Projekt Mon Calamari

Bądź pewien, że będziemy Cię dopingowali, ale będziemy również srogimi komentatorami wink
A na serio jak coś to pisz, postaramy się pomóc jak tylko będziemy mogli smile

#3 2011-03-01 18:28:13

krzysztof
Użytkownik

Dzięki za wsparcie ale nawet krytyka czasem bywa pomocna.Jest to mój pierwszy projekt typu Mon Calamari a dodatkowym utrudnieniem i wyzwaniem zarazem są  same zaokrąglenia na całym kadłubie.smile(

Co do pomocy to mile widziane wszelkie zdjęcia krążownika flagowego Acbara jak również drugiego okrętu tej klasy ale nieco odmiennego, który zniszczony został przez Gwiazdę Śmierci nad Endorem.Głównie zdjęcia silników i spodu obu statków.

W razie co proszę je przesyłać na adres : >lenkaikrzysztof@interia.pl<

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

pozdrawiam

Krzysztof

#4 2011-03-01 19:51:56

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Myślę, że na początek Liberty Ci się przyda.
http://www.galaxykits.com/?news/324/Reb … oto_Update

Jako ciekawostkę dodam, że Anigrand (Świętej pamięci wink ) miało w planach wyposzczenie właśnie Home One Ackbara. Niestety jaki los spotkał firmę każdy wie. Kto wie, może można jeszcze od nich kupić ten model, jeśli ktoś chętny niech do nich napisze. Dla przykładu dodam, że Slave 1 w 1:144 można spokojnie jeszcze kupić u nic wink

#5 2011-03-01 20:27:27

Ralgha Nar Hhallas
Użytkownik
Od: Chorzów
Serwis

krzysztof napisał:

Dzięki za wsparcie ale nawet krytyka czasem bywa pomocna.Jest to mój pierwszy projekt typu Mon Calamari a dodatkowym utrudnieniem i wyzwaniem zarazem są  same zaokrąglenia na całym kadłubie.smile(

Co do pomocy to mile widziane wszelkie zdjęcia krążownika flagowego Acbara jak również drugiego okrętu tej klasy ale nieco odmiennego, który zniszczony został przez Gwiazdę Śmierci nad Endorem.Głównie zdjęcia silników i spodu obu statków.

W razie co proszę je przesyłać na adres : >lenkaikrzysztof@interia.pl<

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

pozdrawiam

Krzysztof

Krzysiu,

Posłałem ci zdjęcia, ale wraca mail z informacją że nie udało się dostarczyć wiadomości. Mógłbyś potwierdzić czy zdjęcia do ciebie doszły ?

K.

#6 2011-03-01 21:58:05

krzysztof
Użytkownik

Peter_D napisał:

Bądź pewien, że będziemy Cię dopingowali, ale będziemy również srogimi komentatorami wink
A na serio jak coś to pisz, postaramy się pomóc jak tylko będziemy mogli smile

Dzięki  Peter D za ten adre strony.Są tam zdjęcia akurat tego modelu, nad ktorym pracuję:)Ale Home One Acbara jest następny i tak w kolejce.smile

pozdrawiam

Krzysztof

#7 2011-03-04 22:34:02

krzysztof
Użytkownik

Witam panowie

Pierwsze koty za płoty.Najgorzej było zacząć.Zastanawiałem się jak zaplanować kolejne etapy klejenia.Doszedłem do wniosku, że chyba najlepiej i najprościej zarazem będzie zacząć od gory.Tak więc zacząlem budowę kadłuba od tej strony.Po kolei będę nakładał warstwami wypukłości od tych największych do najmniejszych.Na razie mam podstawę nazwijmy to głównego kadłuba nalożyłem warstwę szpachlówki.Po wyschnięciu wyszlifuję papierem drobnoziarnistym i zacznę nakładać kolejne warstwy kadłuba.
   Trochę z tym zabawy ale zarazem to sama przyjemność robic coś nowego.A im dalej tym bardziej wciąga.

Mam pytanko:jak wrzucić mogę zdjęcia na forum by pokazać kolejne fazy produkcji?

pozdrawiam
Krzysztof

#8 2011-03-05 13:10:05

Piotrek W.
Użytkownik

Cześć
wrzucenie zdjęć na forum nie jest bardzo trudne. Po pierwsze musisz wgrać swoje zdjęcia na jakiś serwis hostujący zdjęcia np. Photobucket, Imageshack, Picasa od Googla. Ja używam Photobucketa i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Najlepiej żeby zdjęcia były w nie szersze niż 1024 piksele. Zdjęcia nie są zbyt duże (forum się nie rozjeżdża) a jednocześnie widać dobrze wszystkie szczegóły. Opiszę jak ja to robię na Photobuckecie ale na innych serwisach powinno być podobnie. Po wgraniu i zaznaczeniu zdjęć, które chcesz pokazać w Photobuckecie jest na dole strony menu rozwijane „Choose action”. Wybierasz „Generate link codes for slected” i otrzymujesz linki do swoich zdjęć. Możesz wybrać „Clickable thumbnails” jeśli to mają być miniaturki zdjęć, które po kliknięciu prowadzą do zdjęcia normalnych rozmiarów. Drugą opcją jest „Full size” to bezpośrednie linki to zdjęć normalnych rozmiarów. Klikasz na wybraną przez Ciebie opcję co powoduje skopiowanie linków do schowka. Następnie piszesz tekst na forum i po prostu wklejasz skopiowane linki. Żeby sprawdzić jak wygląda Twoja wiadomość ze zdjęciami masz przycisk "Podgląd" pod ramką wiadomości. Po kliknięciu widzisz jak będzie wyglądała napisana przez Ciebie wiadomość wraz ze zdjęciami. Jeśli wszystko jest OK klikasz "Potwierdź", wiadomość pokazuje się na forum. Inni mogą ją przeczytać i pooglądać Twoje zdjęcia. I to wszystko smile
Pozdrawiam i czekam na zdjęcia z postępów pracy big_smile
Piotrek

#9 2011-03-06 13:11:48

krzysztof
Użytkownik

Piotrek W. napisał:

Cześć
wrzucenie zdjęć na forum nie jest bardzo trudne. Po pierwsze musisz wgrać swoje zdjęcia na jakiś serwis hostujący zdjęcia np. Photobucket, Imageshack, Picasa od Googla. Ja używam Photobucketa i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Najlepiej żeby zdjęcia były w nie szersze niż 1024 piksele. Zdjęcia nie są zbyt duże (forum się nie rozjeżdża) a jednocześnie widać dobrze wszystkie szczegóły. Opiszę jak ja to robię na Photobuckecie ale na innych serwisach powinno być podobnie. Po wgraniu i zaznaczeniu zdjęć, które chcesz pokazać w Photobuckecie jest na dole strony menu rozwijane „Choose action”. Wybierasz „Generate link codes for slected” i otrzymujesz linki do swoich zdjęć. Możesz wybrać „Clickable thumbnails” jeśli to mają być miniaturki zdjęć, które po kliknięciu prowadzą do zdjęcia normalnych rozmiarów. Drugą opcją jest „Full size” to bezpośrednie linki to zdjęć normalnych rozmiarów. Klikasz na wybraną przez Ciebie opcję co powoduje skopiowanie linków do schowka. Następnie piszesz tekst na forum i po prostu wklejasz skopiowane linki. Żeby sprawdzić jak wygląda Twoja wiadomość ze zdjęciami masz przycisk "Podgląd" pod ramką wiadomości. Po kliknięciu widzisz jak będzie wyglądała napisana przez Ciebie wiadomość wraz ze zdjęciami. Jeśli wszystko jest OK klikasz "Potwierdź", wiadomość pokazuje się na forum. Inni mogą ją przeczytać i pooglądać Twoje zdjęcia. I to wszystko smile
Pozdrawiam i czekam na zdjęcia z postępów pracy big_smile
Piotrek

Cześć Piotrek

Dziękuję za odpowiedź.Mam tylko pytanko czy ten photobucket wymaga jakiejś opłety czy czegokolwiek czy jest on darmowy?Bo jak się domyślam to trzeba się będzie zarejestrować lub coś w tym w tym stylu?

pozdrawiam

Krzysztof

#10 2011-03-06 15:23:46

Ralgha Nar Hhallas
Użytkownik
Od: Chorzów
Serwis

krzysztof napisał:

Mam tylko pytanko czy ten photobucket wymaga jakiejś opłety czy czegokolwiek czy jest on darmowy?Bo jak się domyślam to trzeba się będzie zarejestrować lub coś w tym w tym stylu?

pozdrawiam

Krzysztof

Podstawowe konto w Photobucket jest darmowe i można z niego korzystać bez ograniczeń czasowych. Jest tam bodajrze tylko ograniczenie co do pojemności (1GB na darmowym koncie). Konta Pro oferują większą pojemość albumu, ale już za miesięczną opłatą kilku $.

Rejestracja jest darmowa i zajmuje jak w większości innych serwisów ok. 5min.

Jedynym minusem PB jest przynajmniej jak dla mnie jest obecny interface i spora ilość głośno grających reklam.

Co do wklejania zdjęć do postów, Photobucket ma również opcję tworzenia miniatur dla forów, dzięki której można łatwo uniknąć rozpychania strony forum przy mniejszych rozdzielczościach monitorów.

K.

#11 2011-03-06 20:03:34

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Koledzy myślę bardzo dobrze opisali temat.
Ja używam imageshack. Ma on oczywiście funkcje takie same jak inne, ale ma dwie wnerwiające rzeczy. Mianowicie trzeba się zarejestrować bo inaczej zdjęcia po jakimś czasie zginą, dwa, że do miniaturek dodają się rozmiary. Możliwe, ze można to wyłączyć...ja nie umiem wink
Picasa też jest ok, ale ma wadę, że nie można wskazać linku do dużego zdjęcia, bo teraz jest wyświetlane za pomocą flasha i bez trików nie da się znaleźć dużego rozmiaru wink Ale można wybrać kilka rozmiarów zdjęcia.
Jeszcze jeden serwis z hostowaniem zdjęć to Flickr smile Ostatnio zacząłem tego używać do bloga. Oczywiście rejestracja obowiązkowa, ale ma sporo fajnych opcji i jest bardzo przejrzysty. Ot taka jeszcze jedno przydatne rozwiązanie smile

#12 2011-03-06 21:27:15

Piotrek W.
Użytkownik

Jak napisał Ralgha rejestracja na Photobuckecie jest darmowa. Co do ilości miejsca to nie wiem czy jest takie ograniczenie. Na pewno jest ograniczenie w ilości ściągniętych danych z konta do 10GB na miesiąc. Ale jeśli zdjęcia są niewielkie rozmiarowo (moje mają około 100-200 kB) to wystarcza to spokojnie na miesiąc. Jeśli chodzi o reklamy to przyznam, że pierwsze słyszę. Pewnie dlatego, że używam Firefoxa z Adblockiem i Noscriptem a to wystarcza na wyłączenie wszelkich reklam na portalach smile.

#13 2011-03-07 17:53:46

krzysztof
Użytkownik

Witam panowie

Bardzo dziękuję za pomoc w wyjaśnieniu i opisie w/w programów.Na pewno z któregoś skorzystam i  w wolnej chwili przysiądę nad którymś.W każdym razie na pewno bardzo mi te opisy od Was dużo dały.

Postaram sie w miare możliwości szybko odezwać i wrzucić zdjęcia krążownika.

pozdrawiam

Krzysztof

#14 2011-05-26 21:41:10

krzysztof
Użytkownik

Wiam wszystkich!!

Sorki za tak długą nieobecność ale miałem dużo spraw na głowie.Możliwe, że niektórzy pamiętają jeszcze jak pisałem o rozpoczęciu prac nad krążownikiem Mon Calamari.Otóż mam już po części go zrobionego(poza wykończeniem i malowaniem oczywiście)
   Umieściłem parę fotek w temacie PRACA W TOKU.jednak od tych zdjęć które zamieściłem posunąłem się dalej o wykonanie spodu kadłuba z nałożeniem szpachlówki ale poza szlifowaniem.Postaram się w niedługim czasie zamieścić owe fotki.
   Do zakończenia pozostaje zrobienie silników i paruset maleńkich"wypustek"na kadłubie.

pozdrawiam wszystkich użytkowników forum

Krzysztof

//--------- Admin edit ------------//
http://galaxykits.com/user_data/585/585_551_4000jpg
http://galaxykits.com/user_data/585/585_551_3330jpg
http://galaxykits.com/user_data/585/585_551_4190jpg
http://galaxykits.com/user_data/585/585_551_4632jpg
http://galaxykits.com/user_data/585/585_551_2264jpg
http://galaxykits.com/user_data/585/585_551_6288jpg

#15 2011-05-30 08:39:22

Peter_D
Użytkownik
Serwis

Muszę powiedzieć, że jak na pierwsze kroki co całkiem nieźle jest. Najważniejsze to pozbyć się tych kantów na łączeniu kartonu i będzie spoko.
Bo ogólnie kształt krążownika jest zachowany a to podstawa. Później to już tylko szlify wink

#16 2011-05-30 12:24:47

krzysztof
Użytkownik

dzięki Peter:)

Cieszę się,że się podoba a co do kantów to położę szpachlówkę i wyszlifuję.Mam także w zanadrzu żywicę i utwardzacz.Tak w razie czego bo mam wrażenie,że będzie potrzebna:)

Co do całego bloku silnikowego to mam również już materiały przygotowane tyle tylko, ze trzeba je trochę"obrobić" i pomalowaćale myślę,że będzie spoko.

pozdrawiam

Krzysztof

#17 2011-09-05 21:19:37

krzysztof
Użytkownik

Witam

Widzę,że od mojej ostatniej wizyty przybyło trochę nowych wątkówsmile))
Ja w sprawie pewnej imprezy, która już za 5 dni odbędzie się w Toruniu:))))
Ci, którzy interesują się tematyką sci-fi wiedzą o co chodzi!
STARFORCE 2011

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na wystawę modeli ze świata Star Wars.
Ci którzy ze mną pisali i pamiętają spotkają mnie tam.

pozdrawiam

Krzysztof

#18 2012-01-25 11:56:15

Stele
Użytkownik

Liberty chodzi mi po głowie od lat. Wiele razy się zabierałem, ale wciąż nie jestem gotów. Największym problemem są źródła. Chcę uzyskać możliwie wysoki poziom zgodności z filmem, a wszystkie modele 3d, jakie przez mój dysk się przewinęły, mają znaczne odstępstwa. (XWAU; EvilleJedi; EAW) Powyższy model Krzysztofa, nie jest niestety wyjątkiem, a jakbym zdecydował się na coś tak dużego i skomplikowanego, nie zadowolę się partactwem.
Gdyby ktoś dotarł do wiernego modelu 3d (może coś z konsolowych Rogue Squadronów?) lub rzutów modelu filmowego (na wystawach bywa, więc może komuś pozwolili go dokładnie obfocić), byłbym niezmiernie wdzięczny.

Stopka forum