Rejestracja | Niezalogowany |
Wyszukaj w serwisie:
Home page > Recenzje modeli > Orzeł VIP z serialu

Orzeł VIP z serialu


Informacje
Dodał:Aleksander Zielony
Producent:Aoshima
Wymiary:30

Opis modelu:
O filmie.
Pierwszy w naszej telewizji serial S-F. który gromadził przed ekranami całe rodziny. Emitowany pod koniec lat 70 ubiegłego wieku, składał się z 48 odcinków. Pokazywał historię załogi bazy księżycowej ALFA, która dryfowała wraz z naszym satelitą po wszechświecie. Księżyc wypadł z orbity w wyniku potężnej eksplozji. Załoga wierząc w powrót na Ziemię walczy o przetrwanie. Tyle w skrócie o filmie.

Orzeł.
Głównym środkiem transportu załogi był statek kosmiczny "ORZEŁ". Utkwił mi on w pamięci z powodu niesamowitej sylwetki. Baza posiadała kilka lądowisk wraz z hangarami w których Orły stacjonowały. Statki te startowały pionowo, by następnie za pomocą silników marszowych poruszać się w przód. W trakcie zawisu jak i do manewrowania, używano silników, których dysze znajdowały się na bokach kapsuł z podporami do lądowania. Pojazdy miały charakterystyczną budowę kratownicową, a środkowy moduł zabierały zależnie od misji jaką miały wykonać. Z filmu pamiętam wersje: transportową, załogową, laboratoryjną, ratunkową, oraz prezentowaną VIP-owską. Przednia kabina pilotów była odłączana w razie awarii. Na górę pojazdu do kratownicy można było dołączyć dodatkowe silniki. To tyle co ja pamiętam, może ktoś na forum przypomni coś więcej.

O modelu.
Dlaczego gotowiec??? Bo miałem wszystkie plastiki i miały one ten sam feler, nijaka skala i nijakie wykonanie. Trzeba dużo pracy i dobrej dokumentacji by taki model dobrze wykonać. Są wprawdzie modele żywiczno/metalowe, ale ich ceny są kosmiczne.
Model produkowany przez firmę Aoshima jest wykonany w skali 1/72. W pudełku znajdujemy gotowy pojazd zapakowany w przeźroczysty plastik. Model ma odczepiany moduł środkowy, ładnie odwzorowaną kratownicę, oraz wszystkie inne detale. Wykonany jest z plastiku i metalu, posiada naniesione oznaczenia zgodne z oryginałem.
To tyle jeśli chodzi o tą krótką recenzję.
Aleksander Zielony

Dodał: ogo
Ciekawe że pojazd (prom jak czasami go określano)nazwano Orzeł, ponieważ projektując go oparto się na sylwetce jaszczurki (bynajmniej taka była koncepcja) a w zasadzie żekłbym, warana (patrz "łuskowaty łeb" jako kabina pilotów czy boczne moduły z goleniami do lądowania jak rozstawione na boki łapy – istotny szczegół dla tego gatunku, ale w sumie Orzeł jak najbardziej pasuje.
Dodał: Peter_D
PISTOLET> Byłbym bardzo wdzięczny za podesłanie kilku zdjątek tego produktu. Jestem ciekaw jak właśnie Orzeł wygląda w większej skali. Czekam z niecierpliwością.
Dodał: PISTOLET
Ta recenzja mocno pchnęła mnie do zakupu tej żywiczno/metalowej wersji,którą już do mnie przyleciała i wkrótce zamieszczę kilka stosownych fotek dla porównania.Jednak zaprezentowany tu model,choć dwa razy mniejszy od mojego,robi na mnie jak najbardziej pozytywne wrażenie.Nie ma się do czego przyczepić.Ma odłączany moduł,który w moim modelu jest chyba nieodczepialny.
Dodał: Peter_D
Świetna machina. Takie gotowe DieCasty mogą służyć jako świetny wzór dla takich niedoróbek jak te z Ertla czy airfixa. Zazdroszczę Ci tego Eagla bo w rzeczywistości pewnie jeszcze lepiej wygląda niż na zdjęciach i wrażenie jest pewnie znacznie większe.
My lubimy ich, oni lubią nas:
Autor strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczane przez ich autorów.
  home-co nowego? / recenzje modeli / wasze modele / porady techniczne / wzorce / praca w toku / pobierz / forum / pytania?