Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzisiaj, w dziale Download coś specjalnego. Chciałbym Wam przedstawić cztery modele kartonowe wykonane przez Pana Romana Pustkowiaka.


Są to wycinanki ręcznie zaprojektowane, pokolorowane oraz opisane w instrukcji montażu. Jak zauważycie po ściągnięciu, nie ma tu mowy o komputerowych grafikach czy super ostrych liniach. Całość była wykonana dość dawno temu stąd wszystkie plany i okładki wyglądają adekwatnie do czasów, w których powstawały. Teraz właśnie, dzięki uprzejmości autora, możemy na łamach galaxykits.com podzielić się modelami z szerszym gronem. Dodam, że jest to pierwsze udostępnienie materiałów szerszemu gronu odbiorców.

Należy dodać, że modele nigdy nie miały swoich odpowiedników w komercyjnych lub innych opracowaniach. W śród czterech propozycji możemy skleić model myśliwca SA-43 z serialu Space: Above and Beyond (Gwiezdna eskadra), N1 Starfightera, Stapa z Droidem Bojowym oraz Droid Fighter.

Możliwe, że w przyszłości pokuszę się o przerysowanie części na wersję wektorową, ale do tego czasu proponuję pobrać i skleić każdy z modeli.

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *