Postaw mi kawę na buycoffee.to

So Say We All! Tak powinni zakrzyknąć wszyscy fani serialu Battlestar Galactica bo to właśnie tego serialu, a dokładniej wersji odświeżonej, tyczy się poniższy inbox. Colonial One został przemianowany z pasażerskiego liniowca Colonia heavy 798  na statek prezydencki zaraz po rozpoczęciu drugiej wojny z Cylonami. Był on znacznie mniejszy niż Battlestar Galactica i praktycznie zawsze trzymał się w jego cieniu.

Na sam model wyczekiwałem z dużym zainteresowaniem. Bardzo chciałem go mieć i kiedy już pojawiła się informacja o tym, że można go kupić, natychmiast znalazłem odpowiednie źródło i nabyłem ten model.

Sam model jest wykonany w skali 1:350 co składa się na długość 254mm. Ogólnie to nie jest on przesadnie skomplikowany. Posiada dwie główne części odpowiadające za kadłub oraz dwie części, z których zbudujemy mostek. Reszta to silniki oraz detale, które należy dokleić do wspomnianych wcześniej głównych elementów. Detal statku jest całkiem dobrze opracowany i odwzorowany. Większość części pasowało do siebie całkiem dobrze. Niestety były problemy z połączeniem mostka do kadłuba, zastanawiałem się jakiś czas jak je połączyć, czy po malowaniu czy przed. Szczęśliwie udało się ten problem przezwyciężyć. Z rzeczy negatywnych, to na pewno brak detali w silnikach był problemem. Zamiast fakturki dostajemy jedynie płaskie powierzchnie, które trzeba zapełniać siatką lub czymś co może taką fakturę imitować.

Model posiada również kalkomanie w dwóch wersjach. Jedna dająca możliwość wykonania modelu w wersji prezydenckiej (Intersun), a druga dzięki której możemy statek wykonać w wersji regularnego liniowca (Eversun). Niestety z nimi również były problemy przy nakładaniu. Dla przykładu otwory na okna w kalkomaniach rozjeżdżały się z tym co było na fakturze modelu. Mostek, po nałożeniu kalkomanii, również nie pasował idealnie, trzeba było natomiast stosować maskowania dorobioną farbą.

Poniżej zdjęcia całego zestawu.

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.