Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z racji premiery aktorskiego serialu z uniwersum Halo postanowiłem zainwestować w wydruk modelu z tego właśnie uniwersum. Jest to prom transportowy D77-TC Pelican. Jak zawsze staram się warzyć koszta wydruku oraz jego jakość więc tym razem postanowiłem postawić na wydruk żywiczny.

Sam plik cyfrowy modelu jest darmowy i można pobrać go ze strony: https://www.thingiverse.com/thing:3744951

Całość przeskalowałem i wydrukowałem w skali 1:144. Przez taki zabieg, długość modelu wyniosła 21cm.

Konstrukcja Pelicana to dość prosty model jeśli chodzi ilość części. Jest ich raptem 8.

Dwie części na silniki, dwie na podpory lądownicze, dwa tylne silniki oraz główny kadłub i przednie koło.

Mylnym jest przypuszczenie, że darmowy model i taka ilość części będzie przekładała się na słabą jakość samego modelu. Cała konstrukcja jest bardzo ładnie zaprojektowana i chyba jest to naljepszy model do ściągnięcia w sieci. Sporo detali, duża ilość wgłębnych linii podziału daje świetne wrażenie. Oczywiście dodanie kilku wystających blach nie będzie stanowiło problemu. Dodanie podwieszonego przedniego działka również urozmaici model.

Jeśli chodzi o wady, to ciężko mi coś złego powiedzieć. Model jest darmowy i fajnie wykonany. Myślę, że jedyne mankamenty wiążą się z samym drukiem i jego niedoskonałościami.
Moim zdaniem jest to świetna baza do delikatnego upgradeu i fajny temat na czasie. Może nie wymiarowo, ale jest to bardzo dobra alternatywa dla innego modelu Pelicana, a mianowicie wersji z gry Halo Ground Command. Tam ten model ma długość 30cm (1:100), ale również nie posiada np. wnętrza kabiny oraz przedziału ładunkowego.

 

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *