Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bandai wraz z premierą filmu Pacyfic Rim: Rebelia postanowił wypuścić na rynek serię modeli związanych z tą produkcją. W ręce miłośników wielkich robotów i jeszcze większych potworów zostały przekazane trzy typy Jaegerów. Gipsy Avenger, Obsidian Fury oraz Bracer Phoenix i to właśnie temu ostatniemu się dzisiaj przyjrzymy.

Jest to model z serii High Grande. Charakteryzuje się ona tym, że wszystkie produkty są zgodne z pewną specyfiką. Każdy każdy z nich jest wykonany w skali 1:144. Każdy ma również ilość elementów przekraczającą 150 sztuk, co czyni te produkty dość skomplikowanymi. W skład zestawu wchodzą cztery ramki o zróżnicowanych kolorach. Jest to już standard w produkcjach Bandaia. Dzięki zastosowaniu tej technologii, nie ma potrzeby wrzucania kilku różnych ramek. Te elementy, które powinny być w kolorze szarym, są szare, żółtym są żółte i tak dalej. Części w różnych kolorach mają również za zadanie zwiększyć liczbę odbiorców. Takie rozwiązanie symuluje różnorodność kolorystyczną elementów oraz jest niejako półśrodkiem dla osób, które nie posiadają lub nie mają obycia z profesjonalnym malowaniem modeli. Przy technice składania części na wcisk, bez użycia kleju, całość stanowi świetny produkt również dla początkujących modelarzy.

Jeśli chodzi o detale, to model jest całkiem dokładnie odwzorowany. Przypomina swoją filmową replikę przy zachowaniu kluczowych elementów. Do zestawu został również dołączony miły detal czyli figurka malutkiego Jaegera – Scrappera. Mimo iż jej wielkość nie przekracza 2 cm. to detale są świetnie odwzorowane.

A teraz czas na negatywne aspekty modelu. Niestety w tej serii modeli nie uświadczymy kalkomanii. Dostępne są jedynie naklejki, a każdy kto z nimi pracował, wie ile są one warte. Z czasem klej puszcza i zaczynają odchodzić od modelu. Druga sprawa jest taka, że mimo iż model jest bardzo dokładny, to niestety nie posiada wszystkich akcesoriów jakie były pokazane w filmie. Od razu rzuca się fakt, że nie ma on kulistej broni, którą używał w walce ze stworami. To są główne wady zestawu. Mimo wszystko warto jednak zaopatrzyć się w ten model jako odskocznia od wszystkich modeli Star Wars i im podobnych. Dla fanów filmów o wielkich robotach jest to pozycja obowiązkowa tym bardziej, że za model nie powinniśmy zapłacić więcej niż 85pln.

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *