Bandai wraz z premierą filmu Pacyfic Rim: Rebelia postanowił wypuścić na rynek serię modeli związanych z tą produkcją. W ręce miłośników wielkich robotów i jeszcze większych potworów zostały przekazane trzy typy Jaegerów. Gipsy Avenger, Obsidian Fury oraz Bracer Phoenix i to właśnie temu ostatniemu się dzisiaj przyjrzymy.

Jest to model z serii High Grande. Charakteryzuje się ona tym, że wszystkie produkty są zgodne z pewną specyfiką. Każdy każdy z nich jest wykonany w skali 1:144. Każdy ma również ilość elementów przekraczającą 150 sztuk, co czyni te produkty dość skomplikowanymi. W skład zestawu wchodzą cztery ramki o zróżnicowanych kolorach. Jest to już standard w produkcjach Bandaia. Dzięki zastosowaniu tej technologii, nie ma potrzeby wrzucania kilku różnych ramek. Te elementy, które powinny być w kolorze szarym, są szare, żółtym są żółte i tak dalej. Części w różnych kolorach mają również za zadanie zwiększyć liczbę odbiorców. Takie rozwiązanie symuluje różnorodność kolorystyczną elementów oraz jest niejako półśrodkiem dla osób, które nie posiadają lub nie mają obycia z profesjonalnym malowaniem modeli. Przy technice składania części na wcisk, bez użycia kleju, całość stanowi świetny produkt również dla początkujących modelarzy.

Jeśli chodzi o detale, to model jest całkiem dokładnie odwzorowany. Przypomina swoją filmową replikę przy zachowaniu kluczowych elementów. Do zestawu został również dołączony miły detal czyli figurka malutkiego Jaegera – Scrappera. Mimo iż jej wielkość nie przekracza 2 cm. to detale są świetnie odwzorowane.

A teraz czas na negatywne aspekty modelu. Niestety w tej serii modeli nie uświadczymy kalkomanii. Dostępne są jedynie naklejki, a każdy kto z nimi pracował, wie ile są one warte. Z czasem klej puszcza i zaczynają odchodzić od modelu. Druga sprawa jest taka, że mimo iż model jest bardzo dokładny, to niestety nie posiada wszystkich akcesoriów jakie były pokazane w filmie. Od razu rzuca się fakt, że nie ma on kulistej broni, którą używał w walce ze stworami. To są główne wady zestawu. Mimo wszystko warto jednak zaopatrzyć się w ten model jako odskocznia od wszystkich modeli Star Wars i im podobnych. Dla fanów filmów o wielkich robotach jest to pozycja obowiązkowa tym bardziej, że za model nie powinniśmy zapłacić więcej niż 85pln.