Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzisiaj będzie krótka recenzja czegoś, co wpadło w moje ręce dość dawno temu. Chodzi o popiersie zbroi Iron Mana w skali 1:10. Jest to produkt typowo aliexpressowy. Ciężko mi stwierdzić, czy ten wzór bazuje na jakiejś licencji, płatnym pliku STL lub czy to bardziej fanowski zwór. Mogę jednak powiedzieć z całym przekonaniem, że zbroja ta wyszła z drukarki 3D.

Sam wydruk jest bardzo dobrej jakości, praktycznie nie widać warstw, które są dowodem na to, że ten czy inny przedmiot został stworzony właśnie w takiej technologii. W tym przypadku widać to w niektórych miejscach pancerza. Całość przedstawia wersję Mk VII zbroi. Oczywiście, jak to w takich przypadkach bywa, detale nie są odwzorowane idealnie. Część elementów różni się od swojego filmowego odpowiednika. Może nie są to jakieś wielkie zmiany, ale wprawne oko, podczas porównywania z kadrami filmowymi, znajdzie różnice.

Detale
Krawędzie, elementy pancerza, zagłębienia to wszystko jest odwzorowane bardzo fajnie. Nie można powiedzieć, że to jest figurka z odpustu. Nie ma mowy o jakiś pozostałościach po podporach etc. Jedynie jedno, może dwa miejsca wlewów żywicy będzie trzeba przyciąć, ale jest to standardowa obróbka przy tego typu modelach.

Wnioski
Ujmę to najkrócej jak można. Chciałbym, by pojawiło się więcej takich popiersi z innymi pancerzami Iron Mana. To naprawdę fajne popiersie, a cena nie jest druzgocąca.

Poniżej zdjęcia figurki w stanie surowym, oraz po dwóch warstwach farby. Oczywiście, cały czas wersja WIP.

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

2 odpowiedzi na “Iron Man Mk VII / 1:10 / Aliexpress”

    • Peter_D pisze:

      Dzięki za informację. Dobrze wiedzieć. Natomiast ze stwierdzeniem „kradziony” bym był ostrożny. Nie znam zasad jakimi są objęte te pliki, ale by dostać plik STL to trzeba go kupić. Nie wiem czy prawa do pliku zakazują sprzedaży wydrukowanego modelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *