Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzisiaj chciałbym przedstawić bliżej model firmy AMT/Ertl o nazwie Jupiter 2. Jest to pojazd pochodzący z odświeżonej wersji filmu Zagubieni w kosmosie, który miał swoją premierę w 1998 roku. Jest to jeden dwóch modeli z tego filmu jakie zostały wypuszczone przez tę firmę. Drugim modelem jest Robot Willa Robinsona.

Sam model składa się z 24 części wykonanych z jasnoszarego plastiku (w tym bardzo prosta kabina pilotów) oraz dwóch części przeźroczystych w tym jednej symulującej, nie pamiętam na chwilę obecną, silnik czy reaktor. Film oglądałem dawno i pewnie miało to jakąś swoją specyficzną nazwę. Wszystkie te części tworzą konstrukcję o długości ok. 25 cm.

Model nie jest strasznie tragiczny w swoim wykonaniu. Detale są całkiem dobrze widoczne, niestety linie podziału, jak na tak duży statek są całkiem spore. Część elementów nie wygląda dobrze, wręcz glutowato. Niestety działa to negatywnie zwłaszcza, że są one umieszczone na górze kadłuba. Boczne części też nie są mistrzostwem świata. Jest na nich sporo detali, ale większość z nich wyglądają jakby doklejone przez przypadek. Najciekawiej prezentuje się dół spodka. Bardzo fajna tekstura, coś jakby osłona termiczna. Ciekawie również wygląda sekcja głównych silników, która zresztą jest eksponowana na pudełku modelu. Odrobina wiercenia i można spokojnie podświetlić model w tym miejscu.
W skład modeli wchodzi mały arkusik kalkomanii. Niestety większość powierzchni będziemy musieli samemu maskować by pomalować na kolor docelowy.

Mam ten model rozpoczęty od pary ładnych lat i nie mogę przemóc się by go skończyć. Z tego co pamiętam nie sklejał się źle. Części wchodziły w swoje miejsca bez problemu więc nie był to jakiś mankament.

Czy poleciłbym kupno tego modelu? Zacząłbym od tego, że po tylu latach od premiery filmu raczej ciężko jest już znaleźć ten model w rozsądnej cenie. A jeśli już uda się ta sztuka to wychodzi na to, że model nie jest wart swojej ceny. Nie jest to też na tyle dobry model by w niego inwestować. Jest to raczej pojazd dla prawdziwych fanów modelarstwa Sci-Fi i filmu. Ci, którzy filmu nie kojarzą, jestem pewien, że nie będą wiedzieli z której produkcji pochodzi ten statek.

Jeśli jesteście ciekawi jak całość wyglądała przed złożeniem to zapraszam do galerii poniżej:

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *