Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzisiaj model, który pochodzi z filmu Wędrująca Ziemia / Wandering Earth. Chińska produkcja Sci-Fi. Pisałem nieco o niej podczas poprzedniej recenzji innego modelu w tego filmu. O recenzji ciężarówki możecie przeczytać w tym miejscu.
Tym razem nie weźmiemy pod lupę żadnej ciężarówki do wydobywania Ore, ale pojazd wojskowy, taki odpowiednik APC. Na pierwszy rzut oka może on przypominać różne wojskowe transportery i łaziki z gier bitewnych takich jak Warhammer 40000.

Pojazd
Na wstępie należy podkreślić, że model jest z serii Egg, czyli kształty są zdeformowane względem oryginału. Z jednej strony fajnie to wygląda, z drugiej trochę żal, ponieważ design jest świetny. Można by rzec, że został zmarnowany potencjał konstrukcji, ale nie zobaczmy jednak z czym mamy do czynienia. Należy pamiętać, że jedną z odnóg działalności producenta, czyli firmy Meng, jest właśnie produkcja takich, zabawnych karykatur. Może trochę z przeznaczeniem dla dzieci, ale nie do końca. Przejdźmy do zawartości pudelka.

Model
Samo pudełko jest bardzo fajne. Bardzo ładna grafika, dużo informacji na ich bokach, łącznie z listą kolorów jakich należy użyć by prawidłowo wykończyć model.

W środku znajdują się dwie ramki z szaro-niebieskiego plastiku oraz trzy części luzem, w tym dwie, będącymi głównymi elementami opancerzenia. W pudełku znajdziemy również jedną ramkę z przyciemnionego, przeźroczystego plastiku, która będzie imitowała szyby. Łącznie cały zestaw składa się z 51 części. Przy czym prawie połowa z nich to koła transportera.
Jeśli chodzi o detale, to jak na model dla najmłodszych modelarzy, wygląda on bardzo dobrze. Fajne, wyraźne krawędzie, sporo zakamarków, wszystko bardzo ładnie odlane. Praktycznie nie ma się do czego przyczepić. W modelu, poza ruchomymi kołami znajduje się również wieżyczka, która może być obracana w 360 stopniach.

Budowa modelu jest dość prosta. Jest on tak skonstruowany, by można było go złożyć bez pomocy kleju. Na początku składamy wannę by później obkładać ją kolejnymi elementami poszycia. Wszystko fajnie do siebie pasuje i nie ma luzów między częściami. Można spokojnie powiedzieć, że wykonanie jest bardzo dobre. Po złożeniu długość modelu wynosi 11cm, szerokość 6.5 cm a wysokość 8cm.

Instrukcja i dodatki
W pudełku znajdziemy również instrukcję. Czytelną, pokazującą jak zbudować model krok po kroku. Oczywiście dla bardziej doświadczonego modelarza nie będzie ona potrzebna. Niemniej jednak jest ona wymagana dla kogoś z niewielkim, modelarskim doświadczeniem.
Dostępne są również kalkomanie, kilka numerów, chińskie flagi, boczne pasy. Druk jest ostry, nie ma mowy o fuszerce. Myślę, że będą się dobrze nakładały i współpracowały z płynami zmiękczającymi.

Ocena
Gdyby nie to, że jest to zdeformowana wersja transportera z fajnym designem, to osobiście pokusiłbym się nawet o dwa takie modele. Fajny detal i jakość plastiku pozwolą cieszyć się budową modelu oraz jego późniejszym wykończeniem. Nie mogę się doczekać jak zacznę go malować. Możliwe, że kiedyś będziemy mieli możliwość dostania tego pojazdu w normalnej wersji.

Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda model już po poskładaniu

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *