Postaw mi kawę na buycoffee.to

Optimus Prime z serii Transformers od Trumpetera to dziewiąta pozycja z filmu Bumblebee. Kilka z nich mogliście już widzieć w inboxach.
Tak jak poprzednio, model jest dostępny w wersji Smart kit. Do jego złożenia nie potrzeba kleju ani farm. Dzieje się tak za sprawą tego, że części przychodzą już pomalowane odpowiednimi kolorami. Mamy nawet naniesiony znaczek Autobotów na ramionach.

Przyjrzyjmy się więc jak to wygląda w środku.

Dostajemy sporych rozmiarów pudełko z grafiką wiodącą. Jest również nowość, na tle innych pozycji z tej serii, czyli grafiki złożonego modelu oraz samych ramek z częściami na odwrocie. Na bokach zobaczymy to co w reszcie pudełek czyli całą serię Transformerów jakie ujrzały lub ujrzą światło dzienne.

W środku nie ma miejsca na wolną przestrzeń, wszystko zajęte przez woreczki z częściami.

Na pierwszy ogień idzie instrukcja. Znajdziemy w niej grafikę z oznaczeniami kolorów, która ostatecznie się nie przyda, bo wszystkie części mają swój kolor docelowy, skopiowaną z rewersu pudełka grafikę ramek z częściami oraz kolorową instrukcję składania. No i oczywiście prezentację Optimusa wraz z jego wiernym druhem Bumblebee.
Czasami miałem problemy z odczytaniem poszczególnych kroków składania i musiałem trochę na czuja składać poszczególne elementy…

Części przychodzą w ramkach o kilku kolorach bazowych.

Czerwone pasujące do kletki piersiowej i ramion.

Srebrne, które składają się na uda…

,…niebieskie za dolną część nóg oraz stopy…

…czarne, z których złożyć można szkielet dowódcy Autobotów.

Dodatkowo jeszcze dostaniemy jedną przeźroczystą część na szyby kabiny/klatki piersiowej…

…oraz kilka gumowych elementów jako bazy do włożenia trzpieni ruchomych części.

W zestawie jest również broń oraz kilka wersji dłoni.

W zestawie znajdziemy również standardową dla tej serii podstawkę z wymiennymi logami Autobotów i Deceptikonów.

Wszystkie te elementy, poza podstawką składają się na 12cm figurkę. Jako informacja dodatkowa, mogę dodać, że posiada on 14 punktów artykulacji. Można go pozować w najróżniejsze pozy odtwarzając różne sceny z filmu. Na dynamiczną dioramę w sam raz.

Jak wspomniałem podczas omawiania instrukcji, składanie nie przebiegało gładko. Niemniej jednak wszystkie części pasują całkiem spoko i nieużywanie nożyka tylko wypychanie części, na wzór serii Gundam, nie generowało problemów w postaci widocznych zadziorów.

Może gumowe przeguby powinny być nieco ciaśniejsze, bo prawa noga lubi czasami wypaść.
Ogólnie poziom detali jak na tak małą figurkę jest zadowalający.

Na zdjęciu poniżej widać złożonego Optimusa oraz porównanie do 20cm wersji Yolopark. Niestety większa wersja detalami przegrywa z Trumpeterem na całej linii. Ale czemu tu się dziwić…cenowo te dwie figurki są na bardzo zbliżonym poziomie.

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *