Postaw mi kawę na buycoffee.to

O filmie.
Pierwszy w naszej telewizji serial S-F. który gromadził przed ekranami całe rodziny. Emitowany pod koniec lat 70 ubiegłego wieku, składał się z 48 odcinków. Pokazywał historię załogi bazy księżycowej ALFA, która dryfowała wraz z naszym satelitą po wszechświecie. Księżyc wypadł z orbity w wyniku potężnej eksplozji. Załoga wierząc w powrót na Ziemię walczy o przetrwanie. Tyle w skrócie o filmie.

Orzeł.
Głównym środkiem transportu załogi był statek kosmiczny „ORZEŁ”. Utkwił mi on w pamięci z powodu niesamowitej sylwetki. Baza posiadała kilka lądowisk wraz z hangarami w których Orły stacjonowały. Statki te startowały pionowo, by następnie za pomocą silników marszowych poruszać się w przód. W trakcie zawisu jak i do manewrowania, używano silników, których dysze znajdowały się na bokach kapsuł z podporami do lądowania. Pojazdy miały charakterystyczną budowę kratownicową, a środkowy moduł zabierały zależnie od misji jaką miały wykonać. Z filmu pamiętam wersje: transportową, załogową, laboratoryjną, ratunkową, oraz prezentowaną VIP-owską. Przednia kabina pilotów była odłączana w razie awarii. Na górę pojazdu do kratownicy można było dołączyć dodatkowe silniki. To tyle co ja pamiętam, może ktoś na forum przypomni coś więcej.

O modelu.
Dlaczego gotowiec??? Bo miałem wszystkie plastiki i miały one ten sam feler, nijaka skala i nijakie wykonanie. Trzeba dużo pracy i dobrej dokumentacji by taki model dobrze wykonać. Są wprawdzie modele żywiczno/metalowe, ale ich ceny są kosmiczne.
Model produkowany przez firmę Aoshima jest wykonany w skali 1/72. W pudełku znajdujemy gotowy pojazd zapakowany w przeźroczysty plastik. Model ma odczepiany moduł środkowy, ładnie odwzorowaną kratownicę, oraz wszystkie inne detale. Wykonany jest z plastiku i metalu, posiada naniesione oznaczenia zgodne z oryginałem.
To tyle jeśli chodzi o tą krótką recenzję.
Aleksander Zielony

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.