Postaw mi kawę na buycoffee.to

Informacje
Producent:
Części: 20
Wymiary: Dł./Rozp./Wys.:20/12,5/4cm

Zestaw żywiczny z firmy Larson Designs (Floryda, USA) pozwala na złożenie modelu kosmicznego pojazdu transportowego z serialu „Space: Above and Beyond”. Model jest dostarczany w plastikowym woreczku, nie posiada kalkomanii w zestawie i nie zawiera instrukcji montażu (który nie jest skomplikowany) . Kabina jest odlana z jednego kawałka, więc nie można wymodelować wnętrza. Rampa i wejście do przedziału transportowego są zaślepione ok. 0,5 cm wgłąb modelu. Wszystkie części są odlane tak, że elementy przylegające do ziemi są płaskie i wymagają szlifowania i ewentualnej waloryzacji, jeśli chcielibyśmy pokazać model w jakiejś bardziej ambitnej pozycji (np. poderwania maszyny).

Największą wadą zestawu jest skala. Producent informuje, że jest to skala 1:72 i to w moim przypadku zadecydowało o kupnie. Niestety, rzeczywista skala to bardziej 1:100. Model jest za duży na 1:144, ale zdecydowanie za mały na 1:72. Widać to na zdjęciach porównujących wielkość człowieka i maszyny.

Jakość odlewu jest przeciętna – o ile pamiętam, model-matka był wykonany z różnych kawałków polistyrenu. Trochę to widać po fakturze płatowca. Krawędzie natarcia i wiele innych elementów wymaga oczywiście szlifowania, jak to zwykle bywa w przypadku żywicznych short-run’ów.

Jako zestaw i model to relatywnie dobry zakup, choć każdy musi się sam zastanowić, czy wart 40 USD plus wysyłka ze Stanów (w moim przypadku łącznie 58 USD). Jako element np. planowanej dioramy w skali 1:72 będzie stanowił makabryczne rozczarowanie.

Niektóre inne produkty Larson Designs (w tym „pasujący” według producenta SA-43 Hammerhead, myśliwiec z tego samego serialu) można znaleźć na tej stronie: http://www.modelermagic.com/?cat=490

Producent nie ma strony internetowej, zamawia się przez email: gwshootingstar28@yahoo.com

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.