Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzisiaj przyjrzymy się rozczłonkowanemu małemu stworkowi w kolorze żółtym. Tak, będzie to zapowiadany w jednym z poprzednich newsów Transformer o wdzięczmy imieniu Bumblebee. Jest to nowa linia produktów z firmy Trumpeter. Coś, czym chiński producent się wcześniej nie zajmował czyli tematyka Sci-Fi. Zobaczmy z czym przyjdzie nam się zmierzyć.

Na początek pudełko.
Wielkość to mniej więcej 20×10 cm. Grafika przedstawia naszego miłego koleżkę na tle barw jemu odpowiadających. Na bokach opakowania widzimy zdjęcia już złożonego Szerszenia w różnych pozach. Po drugiej strony widzimy rodzinę Autobotów, którą pokazywałem już w poprzednim newsie.

Otwierając pudełko znajdziemy w nim szereg standardowych rzeczy.
Czytelna instrukcja zawierające oczywiście informacje jak poskładać dany model, listę części oraz opis w języku chińskim. Całość w formie papierowej harmonijki niewielkich rozmiarów.

Poza papirologią dostaniemy również pięć ramek z częściami oraz sześć osobnych części. Wszystko pakowane w woreczki foliowe.

Na początek podstawka. Jak widać na zdjęciach jest ona już na wstępie przygotowana tak pod Autoboty jak i Deceptikony. W ramce znajdziemy dwa loga, które można zastosować wymiennie. Poz tym dostaniemy również paliki by robot nie szalał na podstawce, lub wręcz przeciwnie, by można go było ustawić w pozie bardziej dynamicznej, jak np. wyskok.

Reszta części podzielona jest na kolorowe ramki. Te które będą znajdywały się pod pancerzem odlane są z srebrnego plastiku. Trumpeter, by ułatwić zabawę najmłodszym postanowił pokolorować poszczególne obszary w barwach im odpowiadające. Na srebrnym plastiku będzie to głównie kolor żółty. Znajdziemy również śladowe ilości koloru czarnego jak na ogumieniu.

Żółte ramki pełniące funkcję pancerza będą również miały kilka miejsc malowanych w innym kolorze. Tym razem to srebrny oraz brązowy.

Jako osobne części znajdziemy dwie wymienne wersje głowy Szerszenia. Jedną w trybie standard, druga w trybie bojowym. Obie mają nałożony kolor niebieski, który ma odpowiadać oczom naszego małego bohatera. Z części niestandardowych dostaniemy również reflektory do naklejenia na torsie robota. Są one wykonane z przezroczystego plastiku z naniesiona grafiką symulującą reflektory Garbusa.

To co dostaniemy to tzw. Smart kit. Jest to właściwie to samo co Snap-it, Pocket kit, Easy kit lub inne modele budowane na wcisk. Konstrukcja w odpowiednich miejscach posiada kulkowe przeguby. Powoduje to, że model nie jest sztywną konstrukcją. Można mu w miarę dowolnie układać kończyny. Stąd dodatkowe mocowania w częściach podstawki.

Ponownie odniosę się do poprzedniego newsa. Bumblebee po złożeniu powinien mieć 11cm, co po przeliczeniu wielkości wersji filmowej daje nam skalę 1:48, czyli bardzo ładnie powinien wpasować się w inne modele, bardziej rzeczywistych konstrukcji i figurek.

Już niebawem wrzucę kolejny post ze składania oraz brudzenia robocika. Myślę, że nie ma sensu od nowa go malować. Robota fabryczna zrobiona jest dobrze i po lekkim przybrudzeniu będzie wyglądał prawie jak filmowy pierwowzór.

 

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *