Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki uprzejmości naszego forumowego kolegi Wacka80, kolejny raz mam przyjemność donieść Wam o nowościach jakie ukazały się ostatnio na rynku oraz o nadchodzących modelarskich rarytasach. Nie rozpisując się zacznę od modelu Star Wars:

Blocade Runner 1:350
Jest to żywiczny model statku konsularnego z czwartej części Gwiezdnyh Wojen wykonany w skali 1:350. Model wykonała firma Blue Moon, która między innymi odpowiedzialna jest za B-Winga w skali 1:48, który był i (z braku konkurencji) nadal jest hitem. Blocade Runner składa się z 119 części, a po złożeniu będzie mierzył ok 45 cm. Można śmiało stwierdzić że będzie to niezły okaz w kolekcji. Do modelu dołączona jest płyta z ponad 350 zdjęciami modelu, ułatwiającymi pomalować i dopracować model do perfekcji. Cena modelu to „zaledwie” 300$ + przesyłka.

ttp://www.starshipmodeler.biz/shop/index.cfm/product/1833_121/1350-rebel-runner.cfm

Star Trek: USS Enterprise NCC-1701 1:2500
Na jesień tego roku Polar Lights planuje wydać w skali 1:2500 za 20 $ model Enterprisa znanego z ostatniego filmu kosmicznej podróży. Niestety nic więcej jeszcze nie wiem na ten temat, ale jak tylko się dowiem to dam znać. Odsyłam za to do strony z możliwością zamówienia tegoż modelu.
http://www.starshipmodeler.biz/shop/index.cfm/product/1671_121/12500-2009-movie-uss-enterprise-ncc-1701.cfm

Star Trek: Enterprise D 1:2500
Dla wszystkich Startrekowców dobra nowina. Oto bowiem można już zakupić model Enterprisa D z serii Star Trek: Next Generation. Model jest produkcji AMT, ale z tego co wiem, polepszono mu detale oraz dodano nowe kalkomanie. Długość modelu to ok 25 cm, cena 15$ + shipping
http://www.round2models.com/models/amt/cadet-enterprise-d

Battlestar Galactica 1:4105
To chyba jeden z najbardziej oczekiwanych modeli roku i nie mówię tutaj o fanach Battlestara. Model zdążył już narobić sporo szumu kiedy to zdjęcia jego pojawiły się na pudełku poprzedniego produktu Moebiusa czyli Vipera Mk. II. Planowany czas wydania modelu jest datowany na koniec września. Sam model jest całkiem sporych rozmiarów. Model mierzący ok 35cm będzie robił wrażenie. Cena modelu będzie wynosiła ok. 160 PLN wraz z przesyłką do Polski. Niestety z racji tego, że jest to dopiero zapowiedź, ludzie z SMStore oraz CultTV nie byli w stanie udzielić mi informacji jaki będzie dokładnie koszt transportu do nas. Z dodatkowych informacji wiadomo, że raczej nie należy się spodziewać otwartej przestrzeni w doku przeznaczonym dla muzeum, ale za to będą dorobione wnęki dla lądowiska w drugim doku. Na koniec dodam, że model ten był robiony na bazie innego już nieprodukowanego modelu, którego autorem była firma Timeslip Creations. Nowy BSG będzie skalą pasował do nieprodukowanego już modelu klasycznej Galatici produkowanej przez Revell/Monogram.
http://www.starshipmodeler.biz/shop/index.cfm/product/1715_121/new-series-battlestar-galactica.cfm

Viper Mk 7 1:32
Ostatnia wisienka na tym słodkim torcie to zdjęcia najnowszego produktu Moebiusa czyli Vipera Mk. 7. Ujawnienie tych zdjęć może oznaczać tylko jedno. Wszedł on bowiem do wstępnej fazy produkcji. Muszę powiedzieć, że i teraz, jak na początki, wygląda on całkiem dobrze. Ja osobiście na ten model również czekam z niecierpliwością. Mam nadzieję, że będzie on równie dobry o jego starszy brat.

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.