Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapewne większości czytających to forum znane są filmy „Aliens” i „Predator” oraz nieco na siłę stworzona hybryda tych dwóch uniwersów (zapoczątkowana żartobliwym „prztyczkiem” scenografów z „Predatora” w kierunku serii o Obcych).

Większości modelarzy sci-fi nieobcy jest także problematyczny poziom wykonania figurek w skali bitewnej 28mm (ok. 1:58). Rzadko kiedy figurki te posiadają prawidłowo wymodelowaną anatomię (w przypadku ludzi) zaś pozycje, w jakich je odwzorowano, niespecjalnie pozwalają na jakiekolwiek sensowne umiejscowienie na dioramie. W przypadku uniwersum „Aliens” ten problem dotykał całej linii (niedostępnej już niemal) firmy Leading Edge Games, której seria figurek była tematycznie bardzo bogata, ale ich jakość była typowo „bitewniakowa”.

Wydaje się, że ten trend zaczyna się powoli zmieniać. Jedną z oznak mógłby być nowy „Warzone.Resurrection”, gdzie figurki są już w miarę poprawne i atrakcyjne. Jednak prawdziwa perełka, przekonująca mnie do zainteresowania się skalą 28mm, to najnowszy projekt Prodos Games na Kickstarterze – „Aliens vs Predator The Miniature Game”.
http://www.kickstarter.com/projects/513277403/alien-vs-predator-the-miniatures-game

Wydawca regularnie umieszcza kolejne zdjęcia prototypowych serii figurek i trzeba przyznać, że są to nie tylko jedne z pierwszych „przyzwoitych” bitewniakowych figurek, ale również jedne z niewielu ładnych modeli postaci z filmu. Cena – 75 GBP za podstawową wersję gry – wydaje się być uzasadniona.

News powstał dzięki uprzejmości kolegi Krzysztofa „Kreta” Leszczyńskiego

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.