Postaw mi kawę na buycoffee.to

Stało się. Cyloński myśliwiec o którym informowałem już w kilku newsach już niebawem ujrzy światło dzienne. Jak poinformował producent pudełka z modelem już wypłynęły z fabryki i lada dzień będziemy mogli zaopatrzyć się w najnowsze dziecko MM.

Już teraz część sklepów internetowych wprowadziło przedsprzedaż Raidera, niestety za kwotę sięgającą nawet 40$. Ja osobiście radziłbym poczekać, ponieważ cena za model będzie oscylowała w granicach 25$ w normalnej sprzedaży.

Sam model może nie będzie strasznie skomplikowany, bo będzie zawierał się w 19 częściach. Nie będzie tu mowy o kokpicie lub szeregu mniejszych części jak to miało miejsce w poprzednich modelach od Moebiusa. Niemniej jednak trzy argumenty, które są niewątpliwie plusami na koszt modelu to skala (1:32), dzięki której będzie pasował do Viperów (tych od MM oraz od Revella). Detale, świetnie odwzorowane do czego MM nas przyzwyczaił. Trzecim i pewnie nie ostatnim plusem będzie fakt, że jest to wersja Cylona w wersji Advanced. Czyli nie taka jaką mieliśmy okazję widzieć w pilocie serialu BSG, a już w późniejszych odcinkach.

Poniższy obrazek bardzo dobrze reprezentuje wizualne różnice między tymi dwoma wersjami

A teraz informacje, które niejednemu fanowi zmrożą krew w żyłach.
MM zapowiedział, że oprócz Centuriona ma zamiar wydać w tym roku jeszcze dwa modele. Pierwszym w kolejce jest Battlestar Pegasus w skali odpowiadającej wydanej już Galactice. Drugim modelem pod koniec roku ma być Raptor. Wiadomość jest bardzo pozytywna. Mi osobiście niewiele czasu było potrzeba by się nakręcić na te modele i już nie mogę się ich doczekać.

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.