Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie da się ukryć, że druk 3D coraz odważniej wchodzi w świat modelarstwa ale i również figurek raz gier planszowych. Wszelakie konstrukcie i postaci nie są już tworzone przez rzeźbiarzy. Ich rolę powoli przejmują osoby odpowiadające za modelowanie elementów w programach 3D.

Technologia druku jest to również świetnym polem do popisu dla wszystkich tych, którzy modelują statki kosmiczne i wszelkiego rodzaju konstrukcje SciFi. Przykładem może być Alain Rivard, który swoją pracę postanowił spieniężyć i publikuje modele 3D, gotowe do druku wszystkim, którzy mają ochotę dorzucić do swojej kolekcji unikatowe pojazdy. Niedawno opublikował pliki STL dla myśliwca Lorda Vadera czyli Tie X1. Model został zaprojektowany w skali 1:24 czyli takiej, która odpowiada modelom Studio Scale wykorzystywanym w filmie Gwiezdne Wojny.

Model składa się z 19 osobnych części przygotowanych pod technologię druku 3D. Koszt takiego zestawu to 125 dolarów. Oczywiście należy pamiętać, że to tylko cena samych plików. Do pełni szczęścia dochodzi koszt druku, a by uzyskać satysfakcjonującą jakość, należy drukować model w bardzo wysokiej rozdzielczości przez co wartość modelu znacznie wzrasta.

Pliki do Tie X1 można zakupić pod TYM adresem.

Poniżej galeria z renderingami poszczególnych części.

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *