Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie model firmy Bandai, o których pisałem, że ujżał światło dzienne to był Scout Trooper na Speeder Biku.
Od tamtego czasu można zamówić kolejne dwa, wcześniej zapowiadane modele.
Są nimi Sandtrooper oraz długo wyczekiwany Y-Wing.

Sam Sandtrooper wykonany jest, jak wszystkie figurki Bandaia, w skali 1:12. Jest to rozszerzona wersja podstawowego Stormtroopera, którego mogliśmy kupiś już dawno temu.
Sam zestaw posiada jednak bardzo dużo dodatków umożliwiających wykonanie kilka wersji żołnierza Imperium.
W skład zestawu wchodzą 3 wersje plecaków, również 3 różne pauldrony na ramię. Dodatkowo dostajemy 3 rodzaje dłoni, na każdą z rąk, a by one nie były puste mamy do wyboru 4 rodzaje broni (T-21, E-11, DLT-19, SE-14r)

Photo poniżej:

OczywiŚcie jest również podstawka imitująca pustynię, na której możemy umieścić naszego figuranta.

Model przedstawia się bardzo ciekawie i jeśli ktoś posiada już Stormtroopera lub Scouta to powinien również zaopatrzyć się w ten model.

Drugim modelem jesy Y-Wing. Stanowi on niewątpliwie kolejną bardzo ciekawą pozycję dla każdego modelarza, a dla niektórych wręcz obowiązkową, zwłaszcza dla tych co nie mieli możliwości dotychczas zaopatrzeć się w wersję Fine Molds.
Model w skali 1:72 z podstawką imitującą powierzchnię Gwiazdy Śmierci.
Nie chcę się tu rozpisywać o modelu, ale jest on świetnie zdetalowany. Posiada w zestawie dwa droidy astronawigacyjne oraz trzech pilotów (dwóch siedzących, jeden stojący).
Piloci są w wersji odpowiadającej wersjom z X-Winga (pomarańczowy kombinezon) oraz Y-Winga (szary kombinezon).

A co z nowościami?

A jak wiemy, Bandai planuje wydać model Slave 1 w skali 1:144. Data wydania nie jest jeszcze ustalona, ale myślę, że można się spodziewać tego modelu na przestrzeni najbliższych 2-3 miesięcy.

Poniżej przedstawiam zdjęcia prototypu.

Jeszcze jedną zapowiedzią jest coś co zapewne ucieszy niejednego fana brudnych interesów. Otóż Slave 1 będzie miał pilota i będzie nim Boba Fett w postaci figurki w skali 1:12. Data wydania oczywiście nie jest jeszcze podana, ale grudzień to jest chyba celny strzał.

Poniżej małe zapowiedzi obrazkowe:

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.