Postaw mi kawę na buycoffee.to

Stało się. To chyba jeden z najbardziej oczekiwanych modeli tego roku. Mianowicie Anigrand, ostatnimi czasy bardzo aktywna firma produkująca doskonałe modele z Gwiezdnych Wojen, wydała swój kolejny produkt. Na galaxykits.com pisałem już kiedyś o tym co nas czeka, czyli o modelu gwiezdnego niszczyciela klasy Avenger. Teraz właśnie przyszła pora by zapoznać się z tym świetnym modelem. Już zdradziłem Wam co nas czeka. Ci, którzy mieli styczność z, właściwie jedynym modelem, Niszczyciela wydanego przez MPC/Ertl, mogą zapomnieć o wszystkim co widzieli. Dostarczony w skali 1:2256 Avenger wykonany jest fantastycznie. Autorzy zadbali o najmniejsze detale. Nie mówię tu o świetne odwzorowane działka czy hangar, ale o idealnym wręcz wyprofilowaniu, generatorów pól siłowych, a nawet o występie na mostku niszczyciela. Jestem pewien, że po dokładnym obejrzeniu zdjęć natraficie na wiele takich smaczków, których w produkcje MPC nie można było uświadczyć.

Model jak wszystkie poprzednie produkcje Anigrand, wyprodukowany będzie w ilości 100 sztuk. Tym samym, model nie będzie dla każdego, a jedynie dla tych, którym najbardziej na nim zależy. Avenger składający się łącznie z 82 części ma długość 711 mm, rozpiętość 466mm. Nawet bez patrzenia na linijkę można śmiało powiedzieć, że będzie to bardzo duży model.

Jako miły dodatek do modelu, tym razem będziemy mieli jako bonus model promu klasy lambda. Jako że jest to bardzo mały szkrab, kilka części (płaty) będzie wykonane metodą fototrawioną dzięki czemu będziemy mieli bardzo dokładne detale odwzorowane na powierzchni blaszek.

Cena niestety jest dość spora, ale dla zapaleńców kwota 240$ będzie bardzo odpowiednia zważywszy na jakość wykonania oraz ograniczoną liczbę sztuk.

Poniżej kilka fotek z produkcji oraz gotowe formy modelu.

A teraz coś na szybko o nowościach.

UPDATE: A oto najnowsze zdjęcie przedstawiające Niszczyciel w otoczeniu innych gwiezdnych statków w skali odpowiadającej modelowi:

Anigrand planuje bardzo wiele fajnych modeli na nadchodzący rok.

Pierwszym z nich będzie Imperial Sentinel-class Shuttle w skali 1:144. Model składający się z 42 części będzie miał wymiary 223 mm na długość oraz 190 mm rozpiętości skrzydeł. Jako bonus można dodać, że będzie miał przeźroczystą kabinę. Dodatkowo do modelu będą dołączone dwa ekstra modele Predator fighter oraz Droid fighter również z zachowaniem skali.

Następnie będziemy mogli nabyć model fregaty medycznej, czyli fachowo nazwanej EF-76 Medical frigate w skali odpowiadającej wszystkim dużym statkom z Anigrand czyli 1:2256. 12 części po złożeniu będzie stanowiło jedną całość o wymiarach 139mm na długość oraz 56mm na wysokość. Jako bonusowy model, do zestawy doklączona będzie koreliańska korweta. Będzie można jej również użyć we wcześniej wspomnianym modelem Avengera. Cena za fregatę to 68$.

Jak się ostatnio dowiedziałem w planach jest jeszcze jeden model. Mianowicie będzie to Firespray-class patrol/attack ship w skali 1:144 czyli znanym wszystkim Slave I w oryginalnej wersji. Jako że jest to świeżak, nie wiadomo jeszcze zbyt wiele o tym modelu za wyjątkiem ceny, która będzie wynosiła 68$. Jak będę coś więcej wiedział to natychmiast dam znać.

A teraz obserwujcie niebo, nigdy nie wiadomo co będzie następnym modelem do kolekcji 😉

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.