Postaw mi kawę na buycoffee.to

To było tylko kwestią czasu.
W ostatnich dniach znana wszystkim firma Anigrand otrzymała od Lucasfilm pismo C&D o zaprzestaniu produkcji modeli Star Wars. Taki sam los spotkało już kilka firm, między innymi Fantastic Plastic, o czym pisałem swego czasu. Tym samym jest to bardzo smutna wiadomość, gdyż już nie będziemy mieli możliwości nabyć jakże świetnie wykonanych modeli, nigdzie indziej nie produkowanych. Nie doczekamy się więc Slave 1, Juggernauta ani już zapowiadanego Medium Transport w skali 1:144, który mógłby się okazać bardzo cennym nabytkiem.
Myślę sobie, że stało się tak za sprawą nowego modelu Fine Molds, czyli Sokoła Millenium właśnie w skali 1:144. FM jako firma posiadająca licencję na produkcję modeli Star Wars nie chciała mieć konkurencji, dlatego sprawy potoczyły się tak a nie inaczej.

Jako jedyni wygrani pozostają ci, którzy wcześniej zamówili sobie modele z tej właśnie firmy. Tym samym pozostaną oni jedynymi szczęśliwcami posiadającymi bardzo profesjonalnie odwzorowane modele z Gwiezdnej Sagi do tego trzymające się skali.

Pozostaje jeszcze pytanie czy będziemy mieli jeszcze możliwość dostać jakiś model z tej firmy? Niewykluczone. Nie mówię tutaj o E-bayu. Możliwe, że firma ponowi sprzedaż tychże modeli, ale już pod innymi nazwami. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby uzyskać informacje o dostępności modeli, proponuję się skontaktować bezpośrednio z przedstawicielami firmy Anigrand email@anigrand.com

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.