Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może i tytuł newsa brzmi dramatycznie, ale jednak fakt jest faktem. Lucas Arts wzięło się za domowych producentów modeli Star Wars. Ostatnimi czasy znana nam firma Fantastic Plastic otrzymała zawiadomienie od LF o konieczności wstrzymania sprzedaży jak i produkcji wszystkich modeli. Tym samym nie doczekamy się już wcześniej zapowiadanych statków kosmicznych, a w tym także Sokoła Millenium w skali 1/144, który miał być sprzedawany właśnie za pośrednictwem FP. Możliwe, że jeśli chodzi o ten produkt to jeszcze nie wszystko stracone, mianowicie na stronie http://www.anigrand.com/catalog_sci-fi-1.htm jest jeszcze informacja o możliwości kupna tego modelu.

Wracając do sprawy, to najprawdopodobniej los FP spotkał również inną firmę czyli Modelrealms mającą w swojej ofercie Tie Defendera oraz Sith Infiltratora. Ich strona od dłuższego czasu nie jest już dostępna w sieci.

Mimo iż te firmy miały bardzo drogie modele to trochę szkoda, że zabrano im możliwość tworzenia czegoś dla fanów, czegoś czego nigdzie indziej nie można było dostać.

Swoją drogą to zastanawiam się czy podobny los spotkał firmę SMT, która parę lat temu produkowała całkiem niezłe modele tak ze Star Wars jak i innych filmów Sci fi?

Jeśli chodzi o chwilę obecną to pozostały jedynie do wyboru duże firmy takie jak Revell lub Fine Molds, które mają licencję na produkcję modeli z filmów Star Wars.

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.