Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ci, którzy bacznie śledzą informacje forum, będą wiedzieli co ich czeka. Otóż miło mi poinformować, że w dziale In-Box został zaprezentowany, niedawno wydany model z serialu/filmu Battlestar Galactica a mianowicie Colonial Viper Mk. 2. Jest to druga generacja myśliwca wchodzącego w skład podstawowego uzbrojenia floty stacjonującej na pokładzie BSG-75. Sam model został wyprodukowany przez firmę Moebius i jest to ich pierwszy model statku kosmicznego, a co za tym idzie pojazdu z serialu BSG. Wokoło długo oczekiwanego modelu dużo się spekulowało na temat tego z czym możemy się spotkać. Niewątpliwie sporo niepewności mogła napędzić sama cena wahająca się w granicach 25$. Nawet jak na nasze krajowe warunki oraz skalę modelu, cena z przesyłką była podejrzanie niska. Przypomnę, że model wykonany jest w skali 1:32, czyli bardzo dużą, gwarantującą dobre odwzorowanie detali. Z tego co pamiętam, już w drobniejszych salach ceny modeli sięgały 70-100 dolarów a nawet więcej. Wszystkie obawy i niejasności rozwiały pierwsze recenzje w sieci oraz zdjęcia wystawiane u dystrybutorów modelu. Okazało się bowiem, że nie dość, że jak wspomniałem wcześniej jest sporych rozmiarów to jeszcze do tego jest świetnie wykonany. Praktycznie każda z części idealnie pasuje do siebie, a na nałożenie kleju pozostaje jedynie niewielka szczelinka. Jest to świetna wiadomość ponieważ właśnie teraz wszyscy modelarze Sci-Fi a w szczególności Ci, którym przypadł do gustu serial, o grupce ludzi uciekającymi przed zbuntowanymi robotami.

Galaxy Kits | Modelarstwo Sci-FiI tak model Vipera większość części wykonana jest z białego plastiku. W skład 50 części wchodzą cztery części przeźroczyste (kabina i podstawka) oraz uwaga…bardzo ładnie odwzorowana dwuczęściowa, figurka pilota odlana z żywicy. Oczywiście w skład zestawy wchodzą również kalkomanię z oznaczeniami Apollo oraz Starbuck… Zainteresowanych odsyłam do wspomnianego wcześniej In-Boxa autorstwa Ostacha. > LINK <

Bardzo fajną oraz niespotykaną w tego typu produkcjach jest fakt iż do podstawowego zestawu możemy dokupić zestaw blaszek dodatkowo uatrakcyjniający cały model. Cena zestawy to 23$.

http://www.culttvmanshop.com/Fighter-Mk-2-Photoetchdecal-set-from-Paragrafixs_p_1201.html

Galaxy Kits | Modelarstwo Sci-Fi

Galaxy Kits | Modelarstwo Sci-FiTo nie wszystko! Można dokupić sobie jeszcze maski ułatwiające tak malowanie kabiny jak i nanoszenie we własnym zakresie pasów na kadłubie. Cena 15$

http://www.culttvmanshop.com/Fighter-Mk-2-paint-masks-from-Aztek-Dummy_p_1204.html#

Galaxy Kits | Modelarstwo Sci-FiAle i tego byłoby mało. Firma JT-Graphics wydało również potężnych rozmiarów zestawy naklejek nie tylko posiadające różne kolory pasów na kadłubie, ale przede wszystkim mnóstwo oznaczeń tak samych oznaczeń Viperów jak i pilotów, począwszy od Huskera a skończywszy na Kat oraz Andersie. Cena 10$ + po 10$ za zestaw kolorowych pasów.

http://www.jt-graphics.com/D_32.html

Więcej newsów
Galaxy Kits | Modelarstwo Sci-FiKolejną informacją, która podgrzewa atmosferę jest to, że jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej pod jego koniec, ma zostać wprowadzony na rynek model tytułowego statku z serialu czyli samej Galactici. Po sieci już krążą zdjęcia przedstawiające robocze wersje modelu z częściami na szybko poskładanymi taśmą klejącą. Jak dla mnie jest to bardzo fajna sprawa, ponieważ nie są to jedynie plotki, a konkretne fakty. Dodam, że sam model został już oficjalnie pokazany na targach Toy Fair. Kolejna gratka i obowiązkowa pozycja dla kosmicznych modelarzy. Skala modelu to 1:4105.

Galaxy Kits | Modelarstwo Sci-Fi

Zamówienia na ten model można już składać w kilku sklepach internetowych np. w www.culttvmanshop.com/

Myślę, ze z biegiem czasu bedzie można sładać zamówienia również w innych sklepach.

 

Galaxy Kits | Modelarstwo Sci-FiTo oczywiście nie koniec dobrych wieści. Specjalizujący się w figurkach Moebius Models planuje wydać, najprawdopodobniej jeszcze przed samą Galacticą model nowej wersji Cylońskiego Centuriona. Model będzie wykonany w skali 1:6.

Galaxy Kits | Modelarstwo Sci-FiOstatnią propozycją od MM będzie model myśliwca nowej generacji czyli Vipera Mk. VII. Czyli pozycja na myśl której niejednemu fanowi serialu pocieknie ślinka. Model oczywiście będzie wykonany w skali takiej jak jego starszy brat czyli 1:32. Co fajnego jest w tej skali, to fakt, że myśliwce te będą idealnie pasowały do wydanego dawno temu modelu Vipera Mk. I z oryginalnej serii Galactici.

Ze swojej strony mogę jedynie dodać, że cieszy mnie niezmiernie takie podejście Moebiusa, bo wreszcie ktoś postarał się o wykonanie świetnego modelu z serialu Battlestar Galactica. A co najfajniejsze, Modeli będzie przybywać. Czekam z niecierpliwością na kolejne zapowiedzi od MM a szczególności Cylońskiego Raidera oraz Raptora.

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.