Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wreszcie doczekaliśmy się, zapowiadanego jakiś czas temu, modelu promu klasy Lambda. Ten pojazd, tak jak i Sokół wykonany będzie w coraz bardziej popularnej skali dla tych modeli czyli 1:144. Przypomnę tylko, że firma F-Toys wydała już 12 modeli w tej skali.

Z czym będziemy mieli przyjemność spotkać się tym razem? Oczywiście z bardzo dobrymi odlewami kształtów. Zapoznałem się z kilkoma recenzjami tak Falcona jak i ostatnio opisywanego MC-80 i wiem, że odlewy są świetnej jakości. Znacznie lesze od „znienawidzonych” ERTL czy ostatnio wyprodukowanych Revelli. Tym razem również Tydirium nikogo nie zawiedzie ponieważ będą na nim odwzorowane nawet najmniejsze detale wraz z wnętrzem kabiny. Całość będzie zawierała się w 52 częściach plus oszklenie kabin. Model będzie można z powodzeniem wykonać w pozycji spoczynku jak i w locie. Wymiar modelu mimo iż skala jest jaka jest, będą całkiem imponujące. Rozpiętość modelu będzie wynosiła 212mm natomiast długość 151mm. Można zatem wywnioskować, że wielkością będzie dorównywał temu, który wypuścił Revell.

Teraz czas na ciekawostkę.
Jak w każdym modelu z tej firmy, tak i tym razem dostajemy coś ekstra. Jednak tym razem będzie to podwójna radocha. Mianowicie w zestawie mamy jeszcze dodatkowo model Tie Defendera oraz tu ciekawostka, myśliwiec typu Crawlcraft. Oczywiście wszystko w jednej skali. Smaczku dodaje fakt, że tego typu modele nie są zbyt popularne wśród producentów.

Ile będzie nas kosztowała taka przyjemność?
Za sam model będzie trzeba zapłacić 98$. Oczywiście jeszcze do tego przesyłka do naszego kraju. Sporo, ale myślę, że dla prawdziwych zapaleńców, taki wydatek raz na jakiś czas to nie jest sporo, zwłaszcza jeśli chodzi o taką imponującą jakość wyrobu. Ilość tego modelu jak zawsze w przypadku Anigrand, jest ograniczona do 100 sztuk.

Zamówienia można dokonywać na stronie: http://www.anigrand.com/AA6002_Shuttle.htm

Dla tych których jednak nie stać na taki wydatek, proponuję udać się do serwisowego działu Pobierz by ściągnąć świetny papierowy model Raziela wykonanego w skali 1:100.

 

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.