Postaw mi kawę na buycoffee.to

Film Wędrująca Ziemia, chiński hit kinowy z zeszłego roku, przeszedł raczej bez echa na naszym rynku. Ci co go widzieli mogą jednak śmiało powiedzieć, że mimo niewymagającej fabuły, design pojazdów w nim biorących udział nie był rozczarowaniem. Dla mnie osobiście był równie futurystyczny jak i klasyczny, a przy tym świeży pod względem wizualnym. Ciężkie ciężarówki przewożące urobek sprawiały wrażenie ciężkich machin spełniających swoje zadanie.

Mimo iż film zszedł już dawno z ekranów kin, firma Meng postanowiła nie przepuścić takiej szansy i wypuściła na rynek kilka modeli z tego filmu. Teraz, za sprawą Revella można je również dostać na rynku europejskim.

Wszystkim tym, którym spodobały się te konstrukcje, zostały oddane w ręce trzy modele do sklejania. Zanim jednak przeczytacie info o modelach uważajcie na jedną rzecz. Różne źródła podają różne wersje modeli oraz ich skali. Ciężko jest dojść, które są prawdziwe, a które nie.

Oto one modele z filmu Wędrująca Ziemia:

Transport Truck CN114-03 (MMS-01)
Skala: 1:100
Cena: 100$

Navigation Platform International Space Station (MMS-02)
Skala: 1:3000
Długość: 430mm, szerokość: 266mm
Cena: 100$

N373 Cargo Truck-Iron Ore Truck (MMS-006)
Skala: 1:200
Długość: 187mm, szerokość: width 87mm.
Cena: 30$

Jest jeszcze jeden pojazd, którego model został wypuszczony. Jest to MILITARY TRUCK CN171 (MMS-003 i MMS-04). Niektóre źródła podają, że model jest w skali 1:35 a inne, że 1:100. Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić jak sprawa wygląda rzeczywiście. Modelu nie można nigdzie dostać, ale na chińskich stronach można natknąć się na filmiki przedstawiające ten model. Jeden w wersji do sklejania, a drugi już złożony i fabrycznie pomalowany. Niemniej jednak mi ten pojazd się bardzo podoba i chyba jest najciekawszym ze wszystkich z tej serii oferowanych przez Meng. Mam nadzieję, że będzie go można nabyć niebawem.

Poniżej fotki pojazdu:

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Jedna odpowiedź do “Modele z filmu Wędrująca Ziemia (The Wandering Earth) od Meng”

  1. […] wraca do produkcji modeli SF. Po bardzo dobrze przyjętych plastikowych konstrukcjach z filmu Wędrująca Ziemia, teraz przyszedł czas na pojazd ze świetnego filmowego widowiska, jakim jest Diuna. Dla […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *