Postaw mi kawę na buycoffee.to

Japończycy chyba nigdy nie przestaną zadziwiać. Tak jest i tym razem. W sklepach internetowych pojawił się już drugi numer poświęcony opisom myśliwców ze znanej, a nawet mógłbym powiedzieć kultowej serii Macross. Tym razem numer nosi nazwę Variable Fighter Master File – VF-19 EXCALIBUR. Jest to seria bogato ilustrowanych przewodników o najbardziej znanych pojazdach z tej serii. I tak jak pierwszy numer traktował o myśliwcu VF-1 Valkyrie tak ten numer przedstawia samolot o nazwie VF-19 EXCALIBUR. Muszę powiedzieć, że i tym razem jestem pod wielkim wrażeniem wykonania monografii. Wszystko to za sprawą niesamowitych zdjęć/renderingów przedstawiających owe samoloty w jak najbardziej realny sposób. Oglądając zdjęcia czasami ma się wrażenie, że są to rzeczywiste maszyny.
Oczywiście przewodnik obfituje również w bardzo szczegółowe diagramy z danymi technicznymi samolotów, wraz z opisami. Przedstawione są również różne konfiguracje zamiany myśliwca w robota bojowego. Wydawnictwo ma tyko jeden minus. Mianowicie…wszystkie teksty napisane są w języku Japońskim…No i oczywiscie koszt wydawnictwa sięgający nawet 70$.

W przyszłości czeka nas jeszcze monografia VF-1 tym razem z „wielkim czymś” na kadłubie oraz najprawdopodobniej numer poświęcony VF-25.

Dobra wiadomość dla wszesytkich fanów serii Macross. Na HLJ została właśnie potwierdzona informacja o wypuszczeniu kolejnej monografi myśliwca VF-25 Messiah

http://www.hlj.com/product/SOF36208?nav=rss

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.