Postaw mi kawę na buycoffee.to

Już od kilku dni do kupienia są całkiem ciekawe pozycje od FP.
Pierwszym z nich jest model V-19 Torrent. Zapowiadałem go już jakiś czas temu w TYM miejscu. Nie chce pisać tego samego więc w skrócie kilka informacji.
Model wykonany jest w kali 1:72 i posiada 16 żywicznych części oraz kabinę z przeźroczystego tworzywa. Pojaz ma mozliwiść zmiennej geometri skrzydeł tym samym mozemy go ustawić tak w pozycji spoczynku jak i w locie.
W skład zestawu wchodzi plansza z naklejmaki.
Całość dostępna jest za cenę 50$ oczywiscie bez kosztów przesyłki, czyli do naszego kraju to jakieś 25$.
Jako ciekawostkę dodam, że jest to pierwszy model z tej firmy, który pochodzi z serialu animowanego Clone Wars.

 

Jeśli chodzi o mnie to model na zdjęciach prezentuje się całkiem przyzwoicie. Jedyne do czego mógłbym się doczepić to toporny wygląd wylotu luf działek. Mogłyby być one nieco mniejsze, bardziej delikatniejsze i wszystko byłoby całkiem super…no oczywiscie poza ceną za którą mozemy sobie kupić prawie trzy X-Wingi z niezrównanej, pod względem wykonania modeli, japińskiej firmy Fine Molds. Myślę, że jeśli nie macie na zbyciu odpowiedniej kwoty, powinniście zdecydowanie wziąć na wstrzymanie i poczekać do października, iedy to Revell wyda swoją wersję V-19. Może nie bezie trzymała się skali, ale za to będzie znacznie lepiej dostępny, a przez to tańszy. Bardzo możliwe, że wykonanie też będzie nieco lepsze.

Drugim modelem jest pojazd, którego mieliśmy okazję oglądać w nowej wersji serialu Battlestar Galactica. Space Park, tak nazwało go Fantastic Plastic, w rzeczywistości był to liniowiec pasażerski o nazwie „Zephyr”. Już nie raz mieliśmy okazję zderzyć się z dziwnym nazewnictwem tej firmy. Działo się to za sprawą praw autorskich do nazw pojazdów. Przykładem może być tu B-Wing występujący pod nazwą Blade Wing Fighter lub Arrowhead Fighter czyli nasz A-Wing. Wracając do liniowca to nowo wydany model składa się z 19 dość ładnie odlanych części. Może nie jest to za wiele, ale skala 1:9600 raczej nie potrzebowała raczej większej ilości części. Jeśli chodzi o skalę, to jest ona taka ponieważ zamierzeniem FP było utrzymanie proporji z innym statnkiem z firmy , a mianowicie jednej z wersji Battestara Pegasusa jak również z wersją Battlestar Galactici z firmy TimeSlip Creations. Przez to Space Park stał się kolejną częścią układanki której całość stanowi Rag Tag Fleet.
Cena tego modelu to 55$ Dużo, za dużo jak na tak mały model.

 

A teraz coś na dokładkę…czyli co nas czeka w przyszłości z asortymentu Fantastic Plastic.
A no sporo tego będzie. Jakoże firma głównei zajmuje się modelami Sci-fi w niedalekiej przyszłości bedziemy mieli okazję być świadkami wydania kilku ciekawych i bardzo interesujących pozycji. I tak jeszcze we wrześniu do nabycia będzie bardzo fajny model Bubble fightera, który mieliśmy ogladać podczas początkowej walki w filmie Lost In Space. Model zostanie wykonany w skali 1:48, czyli bedzie znacznie większy od mysliwców z Gwiezdnych wojen. Kolejnym w tym miesiącu modelem do wydania będzie At-St w skali 1:72, czyli nieco mniejszy niż ten z jakim mieliśmy okazję zaznajomić się w przypadku wejsji z AMT/Ertl.

W późniejszych miesiącach firma ma w planach wydać jeszcze Cylon Base Ship (z nowej wersji BSG) w skali 1:4050 (Październik), FA-37 Talon z filmy Stealth w skali 1:72 (Grudzień), Naboo Star Skiff z Zemsty Sithów 1:288 (Grudzień) oraz już raczej w nowym roku Droid Control Ship w skali 1:10 000.

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.