Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dla wszystkich fanów skali 1:72 mam bardzo dobrą nowinę. Otóż firma RetrokiT planuje w połowie marca wydać model Snowspeedera właśnie w tej skali. Model będzie odpowiedzą na ostatnio wydany produkt tych właśnie modeli przez Fine Molds w skali 1:48 oraz malutkich zestawików F-Toys w 1:144. Będzie się on składał z ok. 65 plastikowych części i jak to w tej skali bywa będzie idealnie pasował do modeli X-Winga, Y-Winga, Sokoła Millenium oraz całej pozostałej gamy modeli wydanej przez Fine Molds. Z powodzeniem będzie można zbudować scenkę rodem z Imperium Kontratakuje przedstawiającą bazę rebeliantów na Hoth. Snowspeeder będzie produkowany w dwóch wersjach, jeden z oznakowaniem pomarańczowym, a drugi z szarymi paskami. Niestety na chwilę obecną nie mam informacji czy będą się różniły czymś innym poza naklejkami. Jak będzie premiera to dowiecie się o tym również i Wy. Bardzo fajnym smaczkiem w tym modelu będzie odłączany element wnętrza speedera. Będzie on przedstawiał poszczególne elementy znajdujące się między silnikiem, a mocowaniem działka. Możecie to zobaczyć na zdjątku.

A co jeszcze z innych produktów i nowości z tej firmy?
Jedną z najbliższych atrakcji jaką dostarczy nam ta firma, będzie Twin-Pod Cloud Car w skali 1:72. Ukaże się on pod koniec stycznia. Niestety na chwilę obecną nie udało mi się znaleźć zdjęć do tego modelu.

A co tam firma ma jeszcze w swojej ofercie?
Dla fanów robienia specjalnych wersji i ulepszania swoich modeli, RetrokiT ma do zaoferowania ulepszone wersje części do modeli Fine Molds. Należą do nich zmienione wnętrza kokpitów X-Winga, Tie Fightera oraz Tie Interceptora. W X-Wingu dodawany jest również pilot oraz owiewka kabiny, do tych ostatnich dwóch w zestawie jest również górny oraz dolny dysk kabiny pilota. Wszystko to po mniej niż 10€. Jako najfajniejszy upgrade firma proponuje nam skrzydło do Tie Fightera od Fine molds. Ale nie jest to zwykłe skrzydło. Jest to mianowicie prawy płat z uszkodzonymi bateriami słonecznymi, który ma być nawiązaniem do jednego z modeli studyjnych wykorzystywanych w filmie. Takie skrzydło można nabyć już za 12€.
Ostatnią propozycją jest już kompletny model Imperialnego Probe Droida. Model składa się z 10 części i wykonany jest w skali 1:72. Cena za model to 10€.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam na stronę producenta w celu zapoznania się z pełną ofertą jak również w celu śledzenia nadchodzących nowości: http://www.retrokit.net/79.html

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.