Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przy okazji niszczyciela gwiezdnego, miałem przyjemność pisać o nadchodzących trzech nowościach od prężnie rozwijającej się firmy modelarskiej Anigrand. Dziś mam znów okazję donieść Wam o tym, że jedna z owych zapowiedzi właśnie ujrzała światło dzienne. Tym razem nowym modelem jest Imperialny prom klasy Sentinel.

Model, tak jak większość z oferty tej firmy, wykonana jest w skali 1:144, czyli tej pasującej do produktów firmy F-Toys. Ktoś mógłby powiedzieć, że może to być bardzo mały stateczek, ale przy dokładniejszych oględzinach możemy śmiało stwierdzić, że jednak jest inaczej. Model nawet przy takiej skali, robi wrażenie wielkością. Długość 223 cm oraz rozpiętość 19 cm to wymiary jakie osiąga model po pełnym złożeniu. W skład modelu wchodzą 33 części włącznie z przeźroczystymi elementami oszklenia kabin. Fajną sprawą w modelu jest to, że model może być zrobiony zarówno w pozycji spoczynku jak i podczas lotu. Umożliwiają to ruchome płaty znajdujące się na tyle modelu oraz wymienne podwozie, które można zamienić na zaślepki luków, w których znajdują się płozy. Model posiada jeszcze jedną fajną sprawę, a mianowicie wysuwany trap prowadzący do kabiny.

Nowy produkt od firmy Anigrand prezentuje sobą bardzo dobrą jakość wykonania przy najdrobniejszym odzwierciedleniu wszystkich detali jakie powinien posiadać.

Jako bonus do modelu, także i tym razem, wraz z modelem dostajemy dwa modele ekstra. Są nimi Tie Droid oraz Tie Predator. Oczywiście w skali z Sentinelem. Modele te co prawda nie występowały w żadnym z filmów, ale znawcy Expanded Universe natychmiast poznają kształty tych statków. Jak dla mnie to dzięki takim dodatkom można nazbierać bardzo unikalną kolekcję modeli i co najważniejsze wszystkie pasują do siebie skalą, co w modelarstwie jest bardzo ważne.

I na koniec cena modelu.
Cały pakiet części możemy mieć za „jedyne” 98 dolarów + przesyłka do nas. Czy to jest dużo? Myślę, że dla posiadacza jednego ze 100 kopii tego modelu to nie jest sporo tym bardziej, że model jest świetnie wykonany, a na dodatek dostajemy jeszcze dwa unikalne modele.

A oto zdjęcia:

 

Teraz coś o zapowiedziach.
Jak się właśnie dowiedziałem, Anigrand wraz z wydaniem kolejnych modeli zaskakuje nas coraz to nowymi propozycjami. Tym razem, będziemy mieli okazję zapoznać się z czymś zupełnie nowym. Będzie to mianowicie pojazd naziemny, który do czasu Zemsty Sithów był jedynie opisywany w książkach. Modelem tym będzie pojazd kołowy Heavy Armed Vehicle A-6  Juggernaut. Pokrótce tylko napiszę, że model również będzie produkowany w skali 1:144, ale i tak będzie pokaźnych rozmiarów, a mianowicie na długość 34 cm, na szerokość 13.6 cm, a z kolei na wysokość 20.8 cm. Cena za sam model będzie się wahała w granicach 138 dolarów + przesyłka. Jak tylko będzie wiadomo coś więcej to natychmiast dam znać.

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.