Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kilka dni temu obiegła świat wiadomość, że Fine Molds planuje wydać niebawem nowy model, dodając kolejny produkt do swojej całkiem pokaźnej już kolekcji modeli ze świata Gwiezdnych Wojen.

Czym tym razem będziemy mieli przyjemność być uraczeni?
Będzie to całkiem nowy model nie wypuszczany do tej pory przez japońską firmę w żadnej ze skali. Zapowiedź, która jest datowana na czerwiec tego roku, powinna ucieszyć wszystkich fanów maszyn Imperium czyli wszelakich odmian Tie Fighterów, jak również każdego, dla którego Darth Vader jest największym czarnych charakterem uniwersum SW. To Darth’s Vader Tie Fighter w skali 1:72 już niebawem zagości na większości biurek modelarzy pasjonujących się tematyką związaną z fantastyką.

Szesnasty już model od Fine Molds zostanie wydany z okazji 35 rocznicy Gwiezdnych Wojen w Japonii. Kosztuje ok. 20$ w przedsprzedaży, której już można dokonywać na stronie sklepu hlj.com.

Niestety na chwilę obecną jeszcze niewiele wiadomo o szczegółach modelu, nie ma nawet zaprezentowanego pudełka. Należy jednak się spodziewać, że w pudełku znajdziemy najwyższej jakości produkt, tak jak było to do tej pory za każdym razem. Trzeba dodać, że niebawem, praktycznie za 3 tygodnie, będzie miało miejsce jedno z największych modelarskich wydarzeń, a mianowicie Shizuoka Hobby Show gdzie wystawiają się najwięksi producenci modelarscy z całego świata. I to właśnie tam zostanie przedstawiony prototyp, a może i już gotowy model Tie Fightera Darth’a Vadera. Bardzo prawdopodobne również jest to, że po tym wydarzeniu będziemy wiedzieli również coś więcej na temat nadchodzącego, siódmego już zestawu Star Wars od F-Toys.

Cóż można powiedzieć. Nowy model Od FM, to wielka gratka dla fanów tematu, zwłaszcza, że ostatnio byliśmy raczeni jedynie przeróbkami już istniejących modeli tylko w innej skali. Miejmy nadzieję, że takie rocznice będą zdarzały się w Japonii częściej 🙂

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.