Postaw mi kawę na buycoffee.to

Figurki w skali 1:72, które przedstawiałyby personel i pilotów rebelianckiego hangaru, raczej nie są zbyt popularnym tematem wśród modelarskich producentów. Patrząc na to ile ogólnie nowości wychodzi z tej tematyki łatwo można sobie przeliczyć jak bardzo nie są rozpieszczani modelarze Sci-fi.

Z pomysłem, chociaż częściowego, naprawienia tego stanu wychodzi czeska firma Greenstrawberry. Zaproponowała ona trzy, a właściwie dwa zestawy, które pomogą tchnąć nie

co życia w makiety wykonywane w tej skali. Pierwszym zestawem jest transporter personelu widziany w filmie Nowa Nadzieja na planecie Yavin IV. Pakiet składa się z dwóch odlewów żywicznych oraz zestawu blaszek do każdego z nich. Cena za komplet to 30 dolarów.

Drugim zestawem są figurki pilotów oraz kierowcy wcześniej wspomnianego transportu. Figurki również są w skali 1:72 i są tak zaprojektowane by można je było beż żadnych modyfikacji umieścić na tych pojazdach. Dokładniej w zestawie znajduje się jeden kierowca, Navy trooper, dwóch pilotów X-Winga oraz jeden pilot A-winga. Ten zestaw kosztuje 27 dolarów. Chociaż, mimo iż takich zestawów na rynku jest niewiele, to moim zdaniem nie jest on wart takich pieniędzy, a to ze względu na jakość gdzie detale to zaledwie obły zarys kształtów poszczególnych elementów.

Trzeci zestaw to połączenie dwóch wcześniej opisywanych zestawów. Nie zawiera on nic poza to co możemy kupić osobno, a jedynie nieco mniejszą cenę, czyli 49 dolarów. Zdjęcia poniżej.

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *