Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnio natrafiłem na bardzo interesującą informację. Mianowicie niemiecka firma modelarska Revell ma w planach wypuścić kolejną serię miniaturowych modeli z Gwiezdnych wojen. Ma to nastąpić w październiku tego roku. Dla przypomnienia dodam, że już od ponad pół roku dostępna jest, w sklepach oraz na aukcjach internetowych, pierwsza seria Pocket Easy-kitów. W jej skład wchodzą: Anakin’s Jedi Starfighter, Obi-Wan’s Jedi Starfighter, ARC-170 Fighter, X-wing fighter, Darth Vader’s Tie Fighter, Tie Interceptor.
Tym razem Revell ma do zaoferowania również modele z Epizodów 1 oraz 2. Tym razem przyjdzie kolej na takie statki jak: Delta-7 Aethersprite-class, Millenium Falcon, N-1 Naboo Starfighter, Laat Republic Gunship, Snowspeeder oraz Sith Infiltrator. Ja osobiście bardzo czekam by sobie kupić Laat, Infiltratora oraz Delta-7 tym bardziej, że są to statki których niestety nie można dostać właściwie nigdzie. No może poza Delta-7, który można znaleźć w asortymencie Fine Molds.
Mam nadzieję, że Revell pójdzie za ciosem i zdecyduje się wypuścić na rynek większe odpowiedniki nadchodzących Pocketów. Bardzo bym się cieszył gdyby tak było.

Co do samych Pocket Easy-kitów to są to modele o długości ok. 10 cm, już pomalowane, które składa się poprzez wciskanie kolejnych elementów. Są one dość dobrze wykonane a i cena jest dość przystępna. Niestety mogą one służyć jedynie jako zabawki, gdyż ze względu na skalę, nie nadają się one do profesjonalnego modelingu.

Teraz trochę liczb:

 

Delta-7 Aethersprite-class

Ilość części: 21
Długość: 100 mm
Rozpiętość: 59 mm

Millenium Falcon:
Ilość części: 21
Długość: 100 mm
Rozpiętość: 77 mm

N-1 Naboo Starfighter
Ilość części: 21
Długość: 100 mm
Rozpiętość: 47 mm

  LAAT Republic Gunship
Ilość części: 21
Długość: 100 mm
Rozpiętość: 97 mm

Snowspeeder
   Ilość części: 21
Długość: 100 mm
Rozpiętość: 97 mm

Sith Infiltrator
Ilość części: 21
Długość: 100 mm
Rozpiętość: 60 mm

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.