Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ciesząca się dużą popularnością seria modeli wydanych przez F-Toys wykonanych w skali 1:144, jednocześnie mające już dwie odsłony (Seria I, Seria II) już niebawem powiększy się o kolejny zestaw modeli. Dziś właśnie dostałem informację, że na początku nowego roku, a dokładnie 22 lutego mają być dostępne w sprzedaży nowe modele statków z Gwiezdnych wojen.

Oto lista modeli jaka będzie będzie dostępna w kolejnym sześciopaku:

X-Wing (Red 2, Wedge Antilles)

A-Wing

B-Wing

AAT

Delta-7 Jedi Starfighter + Hiperdrive ring

+ Special model

Po liście można dojść do jednego wniosku…Wreszcie doczekaliśmy się porządnej jakości modeli A-Winga i B-winga. Co jak co w małej skali, ale jednak są, a to może oznaczać, że i Fine Molds postara się o ich większe odpowiedniki tak w skali 1:72 jak i być może 1:48.

Jak w każdym wydaniu tak i w tym będzie dostępny model specjalny. Oficjalnie jeszcze nie wiadomo co to będzie za model, ale na jednym ze zdjęć promocyjnych widać kształt bardzo przypominający TIE Interceptora. Czy rzeczywiście będzie to Interceptor a nie jakaś zmodyfikowana wersja myśliwca TIE przyjdzie nam się przekonać pod koniec lutego.

Jako ciekawostkę dodam, że jak do tej chwili żaden z modeli nie miał ruszanych części, tak tym razem zasada ta została złamana. Mianowicie B-Wing będzie miał obracaną kabinę do pozycji bojowej, niestety płaty pozostanę nieruchome, a szkoda.

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.