Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnio światło dzienne ujrzała informacja co będzie następnym modelu od japońskiej firmy Fine Molds. Firmy, która na chwilę obecną tworzy najlepsze zestawy modelarskie dla fanów Gwiezdnych Wojen. Bez zbędnych wstępów można już śmiało powiedzieć, że kolejnym modelem będzie Tie Fighter, ale w tym przypadku w skali 1:48.
Pisałem o wstępnych przypuszczeniach pod tym adresem:
http://galaxykits.com/?news/438/F-Toys_-_Star_Wars_vol_4_preview

W związku z tym będzie on idealnie pasował do wcześniej wydanego X-Winga oraz ostatnio wypuszczonego Snow Speedera. W przypadku tego ostatniego, będzie trzeba mieć nie lada pomysł by połączyć te dwa statki.
Wracając do TIE Fightera, premiera modelu zaplanowana jest na grudzień, w sam raz na Gwiazdkę.
Cena na chwilę obecną wynosi 38$, ale już teraz pod linkiem:
http://www.hlj.com/product/FNMSW-12 gdzie można składać wstępne zamówienia na model, oszczędzając 15%.
Zapowiedź w postaci wideo można obejrzeć pod tym adresem:
http://www.hobbylink.tv/starwars-find-molds-tie-fighter-148

Co do moich osobistych przekonań, to nie jestem wielkim zwolennikiem tego typu działań. Jest to typowe nabijanie kasy i zniechęcanie do siebie modelarzy czyli potencjalnych klientów. Zamiast wypuścić nowy model, ku uciesze i stęsknieniu fanów, serwuje się coś co już właściwie mają i to w różnych wydaniach. Mówię tutaj o TI w skali 1:72 jak również, nie zapominajmy, o ERTLowskiej wersji, gdzie za cenę niższą mamy w zestawie dwa modele oraz podstawkę. Może i nie są najlepsze, ale posiadają wgłębione linie podziału co już jest dużym plusem.

Ciekaw jestem co Wy myślicie o takim działaniu firm modelarskich.

Inną bardzo ciekawą informacją jest to, że reedycji został poddany Sokół Millenium.
Produkcja modelu, którego zapasy rozeszły się w takim tempie, że już pół roku temu nie było ani jednej sztuki w magazynach, została właśnie wznowiona. Pod tym linkiem: http://www.hlj.com/product/fnmsw-06
można dokonać zamówienia ze zniżką 30% jako preorder.

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.