Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak zapewne przeczytaliście, Fine Molds zapowiada nowy modelik. Celowo nie użyłem zwrotu „całkiem nowy” ponieważ minąłbym sie z prawdą w dwóch sprawach. Ale od początku. Targi Wonderfest w Japonii i tym razem okazały się udaną imprezą dla wszystkich fanów modelarstwa, a już na pewno dla fanów Gwiezdnych Wojen w najlepszym wydaniu. Fine Molds, który jest zdecydowanie najlepszym producentem modeli gwiezdnowojennych i tym razem miał coś dla nas. Po ostatnim wydaniu Snow Speedera w skali 1:48, tym razem przeszła kolej na zupełnie inną skalę. Najnowszą produkcją jaką będziemy mogli dostać w swoje ręce będzie (ponownie) Sokół Millenium w skali (ponownie) 1:144. Część z Was zapewne ucieszy się, że będzie mogło skleić Sokoła, który notabene uważany jest w Star Wars za coś na kształt Enterprice w Star Treku. Jednak możliwe, że któreś z Was, tak jak i ja, zdziwi się w takiego obrotu spraw. Mianowicie zadawałem sobie pytanie, dlaczego tak? Przecież FM sam z siebie nie ma ani jednego modelu w takiej skali, a jak pamiętacie mamy już na rynku dostępny dokładnie taki model i to w tej samej skali, myślę tu o produkcje firmy Anigrand. Dziwna sprawa. Ja niestety nadal nie wiem dlaczego takie rozwiązanie. Możliwe, że chodzi tu o kasę, a raczej bardzo proawdopodobne. FM chce najwyraźniej uszczknąć coś dla siebie z rynku jaki szturmem zajął Anigrand. Możliwe, że jest to próba wejścia w inną skalę i rozpocząć nową serię modeli. Bo w sumie to znacznie mniejszy problem wyprodukować model na już istniejących planach, aniżeli robić wszystko od nowa.
Tak czy siak, model ma się ukazać pod koniec kwietnia. Cena będzie oscylować w granicach 50-60$. Model będzie miał długość 20cm i prawdopodobnie będzie się składał z prawie 90 części, ale o tym przekonamy się jak już Sokół wyjdzie z fazy preprodukcji.

Swoja drogą wolałbym by FM wydało A-winga, B-Winga czy coś czego nie ma w skali 1:72 lub 1:48. Niestety pewnie będę na to musiał jeszcze trochę poczekać.
Oczywiście jestem ciekaw waszych reakcji na ten fakt wydania tego modelu, który nie da się ukryć, wywołał małą burzę na różnych forach modelarskich.

Poniżej możecie zapoznać się ze zdjęciami:

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.