Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzisiaj chciałbym podzielić się swoimi pracami nad kolejnym modelem budowanym od podstaw.
Jest nim frachtowiec Otana z gry X-Wing Alliance. Fantastyczny design zaraz obok YT-1300 oraz YT-2400.
Postanowiłem zbudować go w skali 1:144 tak by pasował do innych moich modeli. Prace koncepcyjne zacząłem nad nim już dość dawno, ale przeciwności losu i olśnienia spowodowały, że właśnie teraz prace ruszyły z kopyta.

Ale od początku. Budowę zacząłem od znalezienia odpowiednich grafik i schematów najbardziej odpowiadających modelowi z gry. Niby nic prostszego, ale ilość fanowskich wersji dostępnych w internecie jest spora, a jedynie kilka z nich są zbliżone do pierwowzoru. Poniżej schemat przeskalowany do wersji 1:144. W rezultacie daje 20cm modelu.

Mając już taką solidną bazę rozpocząłem wycinanie elementów w plastikowych płytkach. Prostsze elementy obklejałem tak by powstały walce. Przy okazji również teksturowałem cieniutkimi kawałkami płytek.

W międzyczasie porobiłem kilka kopii paneli serwisowych z wersji Fine Molds sokoła Millennium oraz dorobiłem dodatkowe boczne elementy i moduł korytarza kabinowego.

Kolejnym krokiem było dorobienie wzmocnień na wysokość burt tak by kadłub był sztywny. Zrobiłem również kształt silnika, który później, po zamontowaniu będzie oteksturowany.

Po złożeniu na sucho wygląda całkiem ciekawie. Drugie zdjęcie koło swojego starszego brata Sokoła Millennium.

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *