Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wszyscy, którzy widzieli grę Ace Combat: Skies unknown wiedzą, że oprócz konwencjonalnych myśliwców, w grze tej występują również konstrukcje bardziej futurystyczne. Coś czego w realnym świecie raczej nie uświadczymy przez długi czas. Są to myśliwce, które swoimi kształtami raczej konkursu piękności nie wygrają. Mimo wszystko firmy modelarskie zainteresowały się tymi samolotami i postanowiły wydać je w wersji plastikowej. I tak jak Hasegawa zaczęła produkować kolejne modele w skali 1:72, tak Kotobukyia skupiła się na wydaniu kilku samolotów w sali 1:144.

Pierwszy model miał już swoją zapowiedź w lutym tego roku. Był nim myśliwiec ADF-11. Niestety na chwilę obecną nie potrafię zaleźć parametrów modelu, ale za to są zdjęcia gotowe do obejrzenia.

Natomiast świeżynką jeśli chodzi o nowości jest myśliwiec o nazwie X-02S. Model ten będzie miał swoją premierę w listopadzie. Co więcej, będzie można go kupić w dwóch wersjach. Już gotowej, sklejonej i pomalowanej oraz w wersji do samodzielnego wykonania. Jednocześnie te dwa wydania będą miały cenę 150 i 120 pln. W ty, przypadku już wiadomo, że model będzie miał długość 152 mm, a ilość części będzie dochodziła do 200! Chociaż osobiście nie wiem gdzie tyle części dałoby radę upchnąć. W zestawie będzie również arkusz z kalkomaniami.

Poniżej zdjęcia obu wersji.

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.