Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pozostając w tematach festiwalowych, spójrzmy ciekawskim okiem w kierunku Stanów Zjednoczonych.

Nie da się ukryć, że festiwal modelarski Wonderfest to największy w USA i chyba też na świecie zlot fanów modelarstwa Sci-Fi. Pojawia się tam bardzo wielu modelarzy oraz wystawców tak tych dużych i znanych jak i „garażowych”. Można powiedzieć, że jest to święto każdego, kto interesuje się modelarstwem kosmicznym.

Tegoroczne spotkanie miało miejsce tydzień temu czyli 10-11 czerwca w Louisville. Zgromadził on podobno rekordową liczbę modeli. Nie pozostanie tajemnicą, że na tym evencie zostają pokazane modele, których próżno szukać w internecie. Co więcej…Właśnie na tego typu spotkaniach pojawiają się gwiazdy światowego formatu, ludzie legendy, którzy pracowali przy największych produkcjach filmowych, jak np. Gwiezdne Wojny. Tak było i tym razem. Tym razem pojawili się min. Lorne Peterson, Charlie Bailey, Bill George czyli jedni z przodowników jacy pracowali nad klasyczną trylogią.

Poniżej wybrane zdjęcia z różnych źródeł przedstawiające najciekawsze okazy eventu:

Dodatkową atrakcją był półtorametrowy model Rebelianckiego Łamacza Blokad z nowej Nadziei. Model w skali dokładnie takiej jaka została użyta w filmie. Poniżej filmik z rozmową z autorem modelu budowanego przez 5 lat.

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *