Postaw mi kawę na buycoffee.to

Meng Models wraca do produkcji modeli SF. Po bardzo dobrze przyjętych plastikowych konstrukcjach z filmu Wędrująca Ziemia, teraz przyszedł czas na pojazd ze świetnego filmowego widowiska, jakim jest Diuna. Dla przypomnienia, pierwsza część pojawiła się na ekranach w 2021 roku, a druga część pojawi się w marcu 2024. Meng zapewne z tej okazji wyda model Ornithoptera, ważkopodobnego pojazdu.

Jak podaje pudełko, będzie to wersja rodu Atreides. Dla mniej uważnych, w filmie pojawiły się trzy wersje tego pojazdu.

Co ma do zaoferowania Meng w tym przypadku? Na pewno nie skalę, Nie ma jej podanej w informacji producenta, ale po przeliczeniu, będzie ona oscylowała w granicach 1:230. Na pewno nie znajdziemy też kokpitu. Na zdjęciach produktowych nie ma go przedstawionego. Zapewne ze względu na skalę. Dużym uproszczeniom, mimo składanych skrzydeł, ulegnie mechanizm ich składania. Zdjęcia prezentują również możliwość prezentacji pojazdu w stanie spoczynku oraz w locie, przy czym nie widać by pierwsza wersja miała opuszczony trap.

Sam model będzie długości 95mm, szerokość to już 169mm, czyli wymiary dla wersji w locie.
Premiera pod koniec października tego roku.

Poniżej galeria ze zdjęciami dla

rdzo dobrze przyjętych modelach

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Jedna odpowiedź do “Dune Atreides Ornithopter (MMS-011) / 1:230 (?) / Meng Model”

  1. […] Harkonnen Ornithopter to trzeci model z serii Dune jaką wyda już w tym miesiącu Meng Model. Będzie to też drugi pojazd latający z tej serii. Pierwszy to: Atreides Ornithopter. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *