Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polska myśl technologiczna sprzętu wojskowego zawsze wybiegała poza swoje czasy stwarzając wrażenie, że konstrukcje tyły bardziej futurystyczne niż realne. Niestety plany tych projektów kończyły się głównie na makietach takich konstrukcji.

Tak było w przypadku najnowszego projektu zbrojeniowego, czyli czołgu PL-01. W skrócie czołg miał był wyposażony w modułową konstrukcję, system zmniejszonej widoczności oraz szereg innowacyjnych pomysłów, które nie powstydziły by się produkcje filmowe Sci-fi. Dlatego też ten news zawitał na łamy GalaxyKits.

Sam model zostanie wydany w skali 1:35 przez firmę Takom. Nie jest na chwilę wiadomo odnośnie części, ceny ani innych aspektów. Wiadomo jednak jak będzie wyglądało pudełko oraz to, że model będzie wydany w tym roku.
Z mojego punktu widzenia sam model będzie świetnym punktem wyjściowym by stworzyć jeszcze bardziej futurystyczny pojazd jak np. Hover Tank tym bardziej czekam na tę produkcję i mimo iż nie siedzę w pancerce, to ten model zakupie jak tylko się pojawi.

 

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.