Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mimo iż Fantastic Plastic zaprzestało już produkcji modeli z Gwiezdnych wojen, czyli chyba najbardziej dochodowy interes jaki ich spotkał, firma nie zaprzestaje nas zaskakiwać nowymi modelami. Jak informuje strona właśnie tego producenta, w maju ma się ukazać całkiem nowy, plastikowy model właśnie tego pojazdu. Myślę, że wszyscy modelarze, którzy szukali po sieci modeli z filmu Camerona, będą sobie ostrzyli skalpele na dzień wydania tego modelu. Najbardziej będą zachwyceni ci, którzy lubują się w skali 1:72. To właśnie pod nich robiony jest ten model. Scorpiona wyprofilował sam Alfred Wong, który już ma na swoim koncie bardzo wiele modeli tak z Gwiezdnych wojen jak i innych filmów science-fiction. Na chwilę obecną jeszcze nie wiadomo dokładnie ile części będzie zawierać się w modelu, ale myślę, że nie powinno być ich mniej niż 40. W tym będzie zawierała się przeźroczysta kabina pilotów. W skład zestawu będzie wchodził również zestaw naklejek. Przewidywana cena modelu to 65$+przesyłka oczywiście. Myślę jednak, że bardziej zagorzali fani filmu Avatar oraz pojazdów z tego właśnie filmu skuszą się na taką okazję.

Poniżej zapraszam do zapoznania się ze zdjęciami tak modelu jak i poszczególnych części:

A co nas czeka już niebawem właśnie z Fantastic Plastic?

Manta Fighter z filmu”Sky Captain & The World of Tomrorow” (1:72)
Pierwszym modelem, przyspieszającym bicie każdemu modelarzowi Sci-Fi, będzie niewątpliwie Manta Fighter z filmu Kapitan Sky i świat jutra.
Ten futurystyczny pojazd został wymodelowany przez firmę Anigrand, znaną już wszystkim bardzo dobrze choćby z zatrzymanej już produkcji modeli Gwiezdnowojennych pojazdów. W dkład modeli będą wchodziły 33 żywiczne części w tym oszklenie kabiny. Model będzie zwymiarowany do skali 1:72. Planowany termin wypuszczenia tego modelu to koniec marca tego roku. Cena to 70$+przesyłka.

SA-26 „Thunderbolt” Star Fury z serialu Babylon 5 (1:144)
Dla wszystkich fanów modelarstwa w skali 1:144 mam miłą wiadomość. Otóż FP planuje już niebawem, czyli w kwietniu wydać model, ktory podoba się wszystkim fanom serialu Babylon 5. Thunderbolt to kolejny model wyprofilowany przez Alfreda Wonga. Ten mały, 20 częściowy szkrab na pewno zaspokoi detalami najwybredniejszych fanów kleju i skalpeli, a tym bardziej tych którzy lubili oglądać właśnie ten serial. Niestety cena nie jest jeszcze znana.

SA-43 „Hammerhead” Fighter z serialu „Space: Above & Beyond” (1:72)
Na koniec zostawiłem coś co dla mnie jest najsmakowitszym kąskiem. Model ze znanego nam dobrze serialu Gwiezdna eskadra. Jest to mniejsza wersja myśliwca sił powietrznych, modelu który kiedyś można było nabyć w skali 1:48. Tym razem Scott Lowther przyłożył się do opracowania wersji w 1:72 i będzie to pierwszy taki model w tej właśnie skali. Niestety na chwilę znana jest jedynie data wydania czyli wrzesień tego roku. Nic jeszcze nie wiadomo o cenie ani liczbie części. Jestem pewien, że bedzie to jeden z fajniejszych modeli jaki będzie wydany w tym roku. Nic tylko czekać.

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.