Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dawno nie było żadnych informacji w newsach na temat tej w sumie młodej firmy modelarskiej.

Moebius dał się poznać jako producent najwyższej jakości modeli plastikowych głównie z serialu Battlestar Galactica. Dzięki licencji MM wypuścił na rynek świetne modele takich pojazdów jak Viper Mk. 2, Mk. 7 Centuriona oraz samej Battlestar Galactici. Na początku roku mogliśmy zakupić jeden z ostatnich produktów z tej firmy a mianowicie Battlestar Pegasusa.

Poniżej kilka zdjęć tego modelu.

Pudełko:


 

Inbox:
Zdjęcia: ryoga

Oraz porównanie dwóch okrętów:
Zdjęcia: ryoga, cult TV man

 Jak widać, Pegasus jest znacznie większy od Galactici. Przekłada się to oczywiście na cenę która wynosi ok. 180pln. Jako podpowiedź powiem, że spokojnie można się wstrzymać z kupnem tego modelu zza oceanu. Wystarczy poczekać jeszcze chwilkę ponieważ model zapewne będzie wydany przez Revella, tak samo jak to miało miejsce z Viperami i Galacticą.

Teraz trochę nowości od Moebiusa.

Wiadomym jest, że MM ma licencję na konstrukcje z Serialu BSG. Wiadomym jest też, że dostał również licencję na pojazdy i postaci z Nolanowskiej wersji Człowieka nietoperza.

I tak do tej pory na rynku pojawiły się takie modele jak

Bat-Pod razem z Kobietą Kotem:


Do tego pojazdu można również dokupić samego Batmana:

 Kolejnym pojazdem od Moebiusa jest Tumbler dawniej zwany Batmobilem:

 Oczywiście wszystkie powyższe modele są w skali 1:25. Pasują one idealnie do produkcji z serii Batman takich firm jak AMT/Ertl oraz Revell.

Chodzą plotki, że ma być również wypuszczona wersja militarna, z wielkim działem na dachu.

Dodatkowo można zakupić figurki w skali 1:25 głównych bohaterów Mrocznego Rycerza czyli Batmana oraz Jockera.

Wracając do produktów z serii Battlestar Galactica to Moebius zapowiedział trzy świetne modele. Firma postanowiła wróćić do źródeł i zamierza wydać modele Vipera, Raidera oraz Battlestar Galactici z klasycznej wersji. Oczywiście wszystko to będzie pasowało do dotychczasowych produkcji firmy czyli Viper oraz Raider będą w skali 1:32. Galactica będzie w skali 1:4105. Ci, którzy bardziej interesowali się tematem to wiedzą, że swego czasu Revell na spółkę z Monogramem również wypuścili te modele. Tym razem będą to kompletnie nowe formy, dokładniejsze, bardziej odpowiadające nowym trendom modelarskim.

Zapraszam do oglądania prototypów:

Viper Mk. 1 TOS

Cylon Raider TO0S

Battlestar Galactica TOS

Jak widać oferta Moebius Models robi się z modelu na model bardziej ciekawsza. Coraz więcej jest modeli do wyboru, modeli na bardzo wysokim poziomie.

 

 

Podoba Ci się ten artykuł? Dołącz do nas na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.